مجموعه اشعار نوجوانانه «ما با تو سربلندیم» در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «ما با تو سربلندیم» در قالب کتاب‌های پروانه ازسوی انتشارات به نشر منتشر شد.
اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات به‌نشر، در مجموعه اشعار نوجوانانه «ما با تو سربلندیم» 18 قطعه شعر به کوشش حامد محقق و بابک نیک‌طلب گردآوری و چاپ شده است.
 
خبرهای سرخ از منیره هاشمی، در قصه‌ها از مریم زارعی، رسم خوبی از مرضیه تاجری، او همیشه هست از حامد محقق، مانند تو مرد می‌شوم من از اسماعیل صوفی‌نژاد، چراغ آسمان از محبوبه صمصام شریعت، سردار دل‌ها از طاهره اکرمی، در راه تو از سمیه قبادی، جاری‌تر از رود از دادیار حامدی، غیرت همیشه برجاست از اکرام السادات هاشمی‌پور، آفتاب تاریخ از طیبه شامانی، تو لبخند درختی از مهدی طراوتی توانا، شوق از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شوند.
 
«ما با تو سربلندیم» با تصویرگری وحید خاتمی و طراح گرافیک سعید دین‌پناه در 42 صفحه قطع وزیری بیاضی با قیمت 20 هزارتومان روانه بازار نشر شده است.
 
در یکی از این اشعار می‌خوانیم:
«تو ما را بی‌سپر نگذار، سردار
بدون بال و پر نگذار، سردار
از آن حال و هوای آسمانی
زمین را بی‌خبر نگذار، سردار»
 
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متولد۲۰ اسفند ۱۳۳۵ و از از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، ارتش ایالات متحده وی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبود هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد شهید کرد.
 
برای تهیه این اثر می‌توانید به فروشگاه‌های کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در سراسر کشور و یا سایت Behnashr.com مراجعه کنید.
 
کد مطلب : ۲۹۶۱۹۵
http://www.ibna.ir/vdcjhme8iuqehvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما