در قالب نشست‌های هفتگی برگزار می‌شود؛

نشست «تأمّلاتی در تتبّعاتِ مونتنی» در شهر کتاب

«تأمّلاتی در تتبّعاتِ مونتنی» عنوان جدیدترین نشست هفتگی شهر کتاب است که با سخنرانی مسعود زنجانی برگزار می‌شود.
نشست «تأمّلاتی در تتبّعاتِ مونتنی» در شهر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه اول مهر ساعت ۱۱ صبح به «تأمّلاتی در تتبّعاتِ مونتنی» اختصاص دارد.

این نشست، با سخنرانی مسعود زنجانی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ظریق اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به‌طور مستقیم آن را پیگیری کنند

میشل اِیْکِم دومونتنی (۱۵۹۲ - ۱۵۳۳)، فیلسوفِ تردیدگرا و ادیبِ فرانسوی عصرِ رنسانس و نویسنده‌ی کتاب مقالات ـ تَتَبُّعات«Essays»،  فلسفه را «هنرِ خوب زندگی کردن» می‌داند. شیوه‌ی نگرشیِ مونتنی بیش و پیش از هر چیز وفادار به زندگی است، چنانکه شیوه‌ی نگارشی او، در بیان ژرف‌ترین‌ مضامینِ اندیشگی، به‌سانِ زندگی ساده و بی‌پیرایه است.

«تتبّعاتِ» مونتنی را می‌توان، نه در تاریخ اروپا، بلکه در تاریخ جهان، کتابی منحصر به‌ فرد دانست؛ چرا که، نه به‌سانِ کتاب‌های بسیاری، درباره‌ی زندگی، بلکه یک «کتابِ زندگی»، و به عبارت دقیق‌تر، یک «کتاب ـ زندگی» است. به نظر می‌رسد که گوستاو فلوبر به همین خاطر بود که به دوستانش توصیه می‌کرد: «سعی نکنید مانند بچه‌ها مقالاتِ مونتنی (تتبّعات) را به منظورِ سرگرمی یا مانندِ جاه‌طلبان، به منظورِ یادگرفتن بخوانید. برای زندگی کردن آن را بخوانید.»

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه اول مهر ساعت ۱۱ صبح به «تأمّلاتی در تتبّعاتِ مونتنی» اختصاص دارد که با سخنرانی مسعود زنجانی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 
کد مطلب : ۲۹۵۹۱۵
http://www.ibna.ir/vdcizwarwt1a332.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما