مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد؛

سومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: سومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی «اشراق شمس» برگزار می‌شود.
سومین جشنواره داستان‌نویسی رضوی به زبان ترکی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، فاطمیه کرباسی گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین دوره جشنواره داستان‌نویسی رضوی را به زبان ترکی «اشراق شمس» برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منوّر رضوی از رهگذر داستان نویسی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف حضرت امام رضا (ع) است.

وی ضمن اشاره به بخشهای مختلف جشنواره گفت: این جشنواره در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌‌شود.

کرباسی ادامه داد: موضوعات بخش اصلی جشنواره شامل سبک زندگی و سیره امام رضا(ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار، تولید، تلاش و خدمت‌رسانی، آثار هجرت امام رضا (ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا (ع)، فرهنگ زیارت (با حضور مجازی در حرم مطهر)، امام رضا (ع)، خانواده، کودکان و نوجوانان، امام رضا (ع) و فریضه نماز و در بخش ویژه شامل جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا، بهره‌گیری از منویات امام رضا (ع) در مواجهه با مصایب و بلایا (کرونا) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: علاقمندان می‌توانند در سه گروه سنی زیر 18 سال، 18 تا 35 سال و بالای 35 سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره 20 مهر ماه است، گفت: با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا تمامی مراحل برگزاری جشنواره به‌صورت مجازی صورت خواهد گرفت.
کد مطلب : ۲۹۵۸۰۱
http://www.ibna.ir/vdccxpqis2bqo48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی