علیرضا خمسه در گفت‌وگو با ایبنا:

کاش دلقک «شاه لیر» می‌شدم

علیرضا خمسه بازیگر و مدرس سینما، تئاتر و تلویزیون، نقش کتاب را در امر آموزش بازیگری در سینما و تئاتر بسیار تعیین‌کننده می‌داند. وی همچنین از علاقه بسیار خود به بازی در نقش «دلقک» نمایشنامه «شاه لیر» شکسپیر سخن گفت._
علیرضا خمسه
علیرضا خمسه
خمسه در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: با توجه به اینکه کار دوم من آموزش محسوب می‌شود و من خود را یک معلم می‌دانم، پیوسته با کتاب و کتابخوانی در ارتباطم.

بازیگر فیلم‌های طنز سینمای ایران درباره کیفیت و میزان حضور کتاب در فضای سینمایی کشور گفت: نقش کتاب را بین اهالی سینما و تئاتر ایران باید به شکل فردی بررسی کرد و قضاوت کلی در این‌باره نتیجه‌بخش نیست.

وی با بیان این‌که کتابخوانی در جامعه ما هنوز چندان تبدیل به یک عادت نشده است، افزود: جزواتی را که در کلاس‌های بازیگری به شاگردانم آموزش می‌دهم، خود نوشته‌ام؛ ولی به دلیل شرایط موجود درصدد انتشار آن‌ها نیستم.

بازیگر فیلم «قاعده‌بازی» به اقتباس‌های سینمایی و کیفیت آن‌ها در سینمای کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سینمای کشور به حوزه اقتباس توجه بسیار کمی شده و سینمای ما در این عرصه چندان موفق عمل نکرده است.

وی در پایان از نقش مورد علاقه خود برای بازیگری در یک اقتباس سینمایی گفت: همیشه دوست داشتم نقش دلقک را در نمایشنامه «شاه لیر» اثر شکسپیر بازی کنم که تاکنون میسر نشده است.
 
کد مطلب : ۲۹۵۷۷
http://www.ibna.ir/vdcjaie8.uqehazsffu.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما