وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به تغییر طرح جلد کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی اظهار کرد: بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرده و آن را اصلاح می‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش:بابت بی‌سلیقگی انجام‌ شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی می‌کنیم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح امروز وزیر آموزش‌وپرورش در ششمین برنامه گفت‌وگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های دولتی و با موضوع گفت‌وگو بر محور تحول که با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش ‌و پرورش، مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و بیش از ۷۵۰نفر از مدیران مناطق آموزش‌وپرورش کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس و از طریق بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: در آموزش‌وپرورش تربیت نسل آینده را به زنان محول کردیم زیرا بیش از ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش را زنان تشکیل می‌دهند.
 
وی ادامه داد: بنابراین ساختن آینده، نسل نو و شکل‌گیری شخصیت و هویت نسل آنان چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ویژه‌ای دارند. همچنین بیش از نیمی از دانش‌آموزان کشور هم دختران هستند بنابراین تبعیض دیرینه جنسیتی که در دسترسی به آموزش وجود داشت به‌طورکامل بر طرف شده‌است و امروز هیچ دختری در هیچ نقطه‌ای از ایران محروم از تحصیل نیست.
 
عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش در پی حذف دختران از جلد کتاب ریاضی
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر فکر کنیم که پایه اصلی عدالت اجتماعی در توزیع برابر فرصت‌های یادگیری است، فرصت‌های یادگیری خوبی را در برابر دختران قرار دادیم و آثارش را نیز مشاهده می‌کنیم و در مسابقات و المپیادها بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان دختران هستند.
 
وی ادامه داد: یک بی‌سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام ‌شده‌است بنابراین از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و آن را اصلاح می‌کنیم. اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت‌هایی که آموزش‌وپرورش با تمرکز بر دختران انجام می‌دهد، توجه شود.
کد مطلب : ۲۹۵۶۷۸
http://www.ibna.ir/vdcefn8wvjh8opi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
شاکری
شرمنده خودمان باید باشیم که در میان برخی از مردمان زندگی میکنیم که قوه عقل و تفکرشان به اندازه یک کودک دبستانی هم نیست که تصور میکنند اگرعکس یک دختر بچه بیاید کنار یک پسر بچه نظام برابری حقوق انسانها در کشور تکمیل شده و دیگر مشکلی بین زن ومرد نداریم وتمام مشکلات نظام فرهنگی و آموزشی کشور نیز حل میشود
وا اسفا
درکتاب دیگری عکس 3 دختر بچه در کنار هم قرار داده شده است پس ای مردان قیام نموده و حق نابرابری خود بستانید
والا قباحت دارد بلا افتضاح است.بخدا خبر را که خواندم بعنوان یک انسان، فارق از جنسیت خجالت کشیدم که تفکر ما ایرانی تا چه حد نازل شده است و سیاست بازی تا به کجا رخنه کرده است
طرح این مطلب نه از سر دلسوزی که از روی لجاجت و عناد برای تخریب عده ای از سوی جماعتی دیگر
داروی تربیت از پیر طریقت بستان
کآدمی بتراز علتی نادانی نیست