«جشن خرگوش‌ها» عنوان جدیدترین اثر محمد میرکیانی است که از سوی انتشارات به نشر در قالب کتاب‌های پروانه منتشر می‌شود.
«جشن خرگوش‌ها» در روزهای کرونایی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به نشر، این کتاب «جشن خرگوش‌ها» در 140 صفحه قطع وزیری کوتاه با تصویرگری سعید رزاقی و طراحی جلد سعید سلیمی در قالب داستان برای نوجوان در دست انتشار است و به زودی روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

در این داستان، خرگوش‌ها جشنی به اسم جشن هویج دارند که در این جشن دو تا بچه خرگوش گم می‌شوند، پدر و مادر نگران دنبال فرزندانشان هستند که در ادامه مشخص می‌شود همه چیز زیر سر روباه‌ها است. در واقع یک نفر از خرگوش‌ها به اسم بارباری کاری کرده است که دو بچه خرگوش به طرف سررزمین روباه‌ها رفته و طمعه آن‌ها شوند. خرگوش‌ها با کمک خرگوش دانایی و کمک کلاغ خاکستری متوجه می‌شوند همه چیز زیر سر دیو است و با شکستن شیشه عمر دیوها روباه‌ها فراری شده و آن‌ها دوباره زندگی همیشگی خود را از سر می‌گیرند.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «جشن خرگوش‌ها، جشنی در دنیای افسانه‌ساز خرگوش‌ها و دوستان آن‌هاست. هیچ کس نمی‌داند چرا یک جشن شادی آفرین ناگهان رنگ و روی یک راز بزرگ به خود می‌گیرد. در این رمان خرگوش‌ها، روباه‌ها، کلاغ‌ها و کبک‌ها هر یک درگیر ماجرایی می‌شوند پر از معما که از جشن خرگوش‌ها آغاز می‌شود. جشنی که گویا ماجراهای آن پایان ندارد. ماجراهایی پر از تصویرهای عجیب و غریب که تنها در داستان‌ها روی می‌دهد، خواندنی و دیدنی!»

محمد میرکیانی، نویسنده کودک و نوجوان در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنیا آمد و  دارای مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. کتاب «قصه ما مثل شد» تالیف وی، در سال1386 به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شد. تاکنون مجموعه‌های قصه ما مثل شد، همیشه قصه‌ای هست، حکایت‌های کمال، داستان‌های بی‌دانه از وی از سوی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۲۹۴۰۰۹
http://www.ibna.ir/vdcbgab59rhb9gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما