در روز ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود:

اختتامیه پویش نامه به سردار آسمانی

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان از برگزاری اختتامیه پویش نامه به سردار آسمانی در 18تیرماه، مصادف با روز ادبیات کودک و نوجوان، خبر داد.
اختتامیه پویش نامه به سردار آسمانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حجت‌الله ناظری از برگزاری اختتامیه پویش نامه به سردار آسمانی در 18تیرماه، مصادف با روز ادبیات کودک و نوجوان، خبر داد و گفت: پس از ترور ناجوانمردانه سردار رشید اسلام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی به دست دولت تروریست آمریکا، بلافاصله حوزه هنری کودک و نوجوان در راستای وظایف ذاتی خود اقدام به طراحی و اجرای پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» در گستره ملی و در قالب فراخوان دلنوشته‌های گروه‌های سنی کودک و نوجوان کرد که با استقبال خوب مخاطبان همراه شد.
 
ناظری با بیان این مطلب که از سراسر کشور دلنوشته‌ها و حرف‌های کودکان و نوجوانان خطاب به قهرمان بزرگ مقاومت اسلامی به دبیرخانه پویش ارسال شد، گفت: بیشترین آثار مربوط به کودکان استان‌های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.
 
وی افزود: یکی از دغدغه­‌های برگزارکنندگان این پویش رسیدن به آثاری بود که از سوی مخاطب اصلی کودک و نوجوان نوشته شده باشد تا طعم نوشتن دلنوشته‌های واقعی کودک و نوجوان چشیده شود. لذا با حضور در مکان‌هایی که مخاطب کودک و نوجوان متناسب با شأن سردار دل‌ها وجود داشت دسترسی به دل‌نوشته‌های اصیل ایجاد شد.
 
سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این مطلب که دبیرخانه پویش تا پایان بهمن ماه 1398 اقدام به جمع آوری دل‌نوشته‌های کودکان و نوجوان کرد، گفت: پس از داوری مقدماتی 638 اثر رسیده به پویش نامه‌ای به سردار آسمانی آغاز و ۷۷ اثر به بخش داوری نهایی راه پیدا کردند. این آثار ویژه گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال بود، ضمن اینکه نگارنده ۵۲ اثر دختران و ۲۵ اثر پسران بودند.
 
به گفته وی، مصطفی رحما‌ندوست، شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌‌های کودک و نوجوان، عباس محمدی مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سازمان تبلیغات و زینب سلیمانی فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی، داوری نهایی آثار را برعهده داشتند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در خاتمه گفت: برگزیدگان نهایی این پویش در مراسمی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات، و جمعی از مقامات لشکری و کشوری چهارشنبه 18 تیرماه 1399 همزمان با «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» معرفی و جوایز آنان اهداء خواهد شد. همچنین برترین آثار این پویش در قالب یک مجموعه کتاب منتشر می‌­شود.
 
کد مطلب : ۲۹۲۶۷۳
http://www.ibna.ir/vdcgux9xwak9y34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما