جدیدترین رمان شیوا مقانلو منتشر شد

رمزگشایی از «اسرار عمارت تابان» در کتابفروشی‌ها

رمان «اسرار عمارت تابان» نوشته‌ شیوا مقانلو از سوی نشر نیماژ منتشر و به بازار کتاب عرضه شد.
رمزگشایی از «اسرار عمارت تابان» در کتابفروشی‌ها
به ‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط‌عمومی نشر نیماژ، رمان معمایی و ماجرایی «اسرار عمارت تابان» اثر شیوا مقانلو، نویسنده و مترجم، از یکشنبه (15 تیرماه) روی پیشخان کتابفروشی‌ها قرار گرفت.

این رمان مخاطبش را به سفری رازآلود می‌برد که در آن باز شدن هر گره، گرهی جدید به‌دنبال دارد هیچ‌کس و هیچ‌چیز، آن‌چه می‌نماید نیست. خانم دکتر تابان رودکی، باستان‌شناسی جدی و خوش‌نام است که به دعوت استاد قدیمیش، دکتر نادران و در کنار محقق جوانی به نام آیدین، عازم کاوشی محرمانه در قلعه‌ بلقیس در خراسان شمالی می‌شود. این تیم کوچک در عمارتی اربابی و خلوت به نگهبانی پیرمردی لال و مرموز اقامت می‌کند.

با رخ دادن حوادثی عجیب و خطرناک، پای قاچاقچیان و  پلیس هم به این کاوش باز می‌شود و ناگهان تابان خود را در دل ماجرایی می‌بیند که یک سرش به قرن هفتم و شب حمله‌ مغول به این منطقه می‌رسد و یک سرش به ماجرایی خان و رعیتی در نیم قرن پیش. عشق نقطه‌ اتصال تمام این ماجراهاست و پایان غیرقابل انتظار.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «همیشه بار دومی که آدم‌ها چشم تو چشم می‌شن، هیچکدومشون دیگه آدم قبلی نیستن. جایگاه و تجربه و عقل و شیوه‌ی رفتار و نگاهشون به زندگی عوض شده.»

«اسرار عمارت تابان»، 352 صفحه است که در قطع رقعی و با جلد شومیز و کاغذ سبک در 1100 نسخه و با قیمت 59000 تومان روانه‌ بازار کتاب شده است.

شیوا مقانلو، نویسنده، مترجم و استاد دانشگاه و متولد 1354 است. از این نویسنده و مترجم تاکنون بیش از 40 کتاب اعم از ترجمه و تالیف منتشر شده و توانسته جوایز معتبری همچون دیپلم افتخار جایزه‌ مهرگان، قلم زرین و همچنین کتاب سال خانه‌ سینمای ایران را از آن خود کند. مقانلو اکنون دبیر بخش ادبیات خارجی نشر نیماژ است.
کد مطلب : ۲۹۲۶۵۸
http://www.ibna.ir/vdcji8e8ouqehmz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما