شب شعر «خورشید لاله‌ها» به مناسبت ارتحال بنیانگذار انقلاب سه‌شنبه 13خرداد ساعت 18 به‌صورت زنده در فضای مجازی پخش می‌شود.
شب شعر مجازی«خورشید لاله‌ها» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شب شعر «خورشید لاله‌ها» با حضور رحیم زریان و عبدالرحیم سعیدی‌راد به صورت زنده در فضای مجازی و همزمان با ایام سالگرد رحلت بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی پخش می‌شود.

رحیم زریان اسفند سال 1330 در یکی از روستاهای لنگرود به دنیا آمد، در نوجوانی دو بیتی‌های گیلکی را زمزمه می‌کرد و از اردیبهشت سال 1361 به جمع شاعران انقلاب اسلامی پیوست و در حوزه هنری تهران با بزرگانی چون مهرداد اوستا، نصرالله مردانی، قیصر امین‌پور، سیدحسن حسینی، سلمان هراتی و... آشنا شد.

مجموعه‌های آواز رود، دفتر غزل، گلونی (دفتر دو بیتی)، شاخه آفتاب (مجموعه شعر دفاع مقدس)، در صلاة باران (مجموعه شعر دفاع مقدس از شاعران گیلان و منتخب کتاب سال)، آبی تراز آسمان با مجموعه شعر میرزاکوچک‌خان و نهضت جنگل مجموعه شعر شیوه شقایق‌ها و کوچه‌های مهتاب، اقامه عشق و آخرین غزل با شعر قیام، حضور و انتظار امام زمان «عج» سروده هایی از این شاعرمعاصر هستند.

عبدالرحیم سعیدی راد سال 1346 در شهرستان دزفول متولد شد. سعیدی راد فعالیت‌های شعری خود را به طور جدی از سال 69 و با مطبوعات کشور آغاز کرد.

بعداز باران، بربلندای عشق، زخم‌های خورشید، فانوس‌های سنگی، سه مزار برای یک شهید، پنجره هشتم نثر ادبی رضوی، معجزه الفبا، ساعت به وقت دلتنگی برخی از سروده‌های این شاعراست.
 
کد مطلب : ۲۹۱۳۴۴
http://www.ibna.ir/vdcay6nuy49noe1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما