مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن، توسط سازمان زیباسازی شهر تهران و به پیشنهاد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
فراخوان طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان زیباسازی شهر تهران به پیشنهاد این نهاد در نظر دارد با هدف بهره‌گیری از هنر مجسمه‌سازی در ارتقای فرهنگ عمومی، ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در راستای اهداف توسعه فرهنگی و تولید سرمایه‌های هنری در شهر، نسبت به نصب آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن اقدام کند.
 
از این رو از هنرمندان طراح و مجسمه‌ساز دعوت می‌شود، با ارائه طرح و ایده‌های خود در این فراخوان مشارکت نموده و آثار پیشنهادی خود را با رعایت شرایط اعلام‌شده به این سازمان ارائه دهند.
 
«کتاب»، «خواندن»، «کودکان و کتاب»، «شهر، کتابخانه» و «خواندن» موضوعات در نظر گرفته‌شده برای شرکت در این مسابقه است.
 
علاقه‌مندان تا تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ فرصت دارند با مراجعه به دبیرخانه مسابقه، ضمن تکمیل فرم ثبت نام، نسبت به ارائه ماکت حجمی یا طراحی سه‌بعدی، فایل تصویر با کیفیت از ماکت با فرمت JPG و همچنین رزومه مکتوب و تصویری با فرمت JPG در قالب فایل کامپیوتری اقدام کنند.
 
لازم به توضیح است در مورد پیشنهاداتی که به صورت فایل نرم‌افزاری ارائه می‌شوند، درصورت تایید ایده اولیه توسط شورای داوری، ارائه ماکت پیش از صدور رأی قطعی الزامی است.
 
گفتنی است در فراخوان این مسابقه تأکید شده طراحی اثر متناسب با محل پیشنهادی و طراحی محیطی محل نصب و پایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین داوری و انتخاب آثار براساس بررسی نگاه هنرمندانه، خلاق و طراحی حرفه ای هنرمند، توسط شورای تخصصی آثار حجمی سازمان زیباسازی انجام می‌شود و رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان به‌ طور قطع رعایت خواهد شد.
 
همچنین احراز کپی بودن طرح پیشنهادی نیز علاوه بر حذف اثر، در رزومه هنری هنرمند در این سازمان ثبت خواهد شد.

انتخاب مواد و مصالح و روش‌های اجرا با رعایت مسائل زیست‌محیطی و نکات HSE  مورد توجه و تأکید است و انعقاد قرارداد در زمان و شرایط مناسب پس از طی فرآیند کارشناسی فنی و ارزیابی هزینه‌های اجرایی، توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.
ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یاد شده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد و نتایج پس از زمان داوری در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام می‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند دبیرخانه این رویداد فرهنگی به آدرس تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، مرکز فعالیت‌های مجسمه سازی شهر تهران(عمارت عین الدوله) مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۷-۲۲۹۶۹۷۴۴ تماس بگیرند.
 
کد مطلب : ۲۹۱۲۸۴
http://www.ibna.ir/vdcdjf0xoyt0nx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما