مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به تشریح اولویت‌های مهم حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 پرداخت.
زمان خدمات آرشیوی در سال ۹۹ از یک هفته به یک روز کاهش می‌یابد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حامد ایرانشاهی درباره اولویت‌های حوزه اسناد و آرشیو ملی در سال 1399 گفت: اصلی‌ترین محور در زمینه کاهش زمان خدمات آرشیوی به پژوهشگران است.
 
وی با اشاره به اینکه در سال 98 اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفت تا زمان ارائه خدمات آرشیوی از 60 روز در سال 96 به 10  الی 7 روز در پایان سال 98 کاهش یابد، افزود: پژوهشگران در سال 1399 می‌توانند در مدت یک روز دسترسی به اسناد مورد نیاز خود را پیدا کنند.
 
ایرانشاهی با اشاره به تحت شعاع قرار گرفتن زمان خدمات آرشیوی به دلیل شیوع بیماری کرونا در ماه‌های پایانی سال 98 عنوان کرد: اسناد نیز در قالب دو صورت در اختیار محققان قرار می‌گیرد، از جمله اسناد نفیس و نادر به صورت فایل دیجیتالی و دیگر اسناد به صورت فیزیکی در اتاق اسناد در اختیارشان قرار می‌گیرد.
 
مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس آرشیو ملی ایران در سال 1399 بیان کرد: آرشیو ملی ایران در سال 1349 تاسیس شده و امسال نیز با توجه به زمان ماه رمضان که اردیبهشت ماه است، برگزاری این مراسم در صورت کنترل و بهبود شرایط کرونا ویروس به اوایل خردادماه موکول شده است.
کد مطلب : ۲۸۹۰۰۹
http://www.ibna.ir/vdcfx1d01w6dcxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما