مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

پرداخت بیمه بیکاری به فعالان صنوف فرهنگی هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم از اختصاص بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی- هنری که به دلیل شیوع بیماری کروناویروس فعالیت‌هایشان متوقف شده، خبر داد.
پرداخت بیمه بیکاری به فعالان صنوف فرهنگی هنری
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری با اعلام این مطلب بیان کرد: لزوم پیشگیری از شیوع این بیماری باعث توقف فعالیت‌های بسیاری از مردم شده که ازجمله آن‌ها می‌توان به کارکنان موسسات فرهنگی- هنری، چاپخانه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های آزاد هنری و سایر صنوف در این زمینه اشاره کرد.

وی از اختصاص بیمه بیکاری به آن دسته از فعالان فرهنگی- هنری که دارای کد کارگاهی بوده و صرفا به‌علت شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند خبر داد و گفت: صنوف دارای کد کارگاهی که کارگاه آن‌ها تعطیل شده، یا زیر یک‌سال سوابق بیمه‌ای در سال 98 دارند، مشمول این بیمه بیکاری می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در راستای اجرایی شدن ماده 2 و بند ب ماده 6 قانون بیمه بیکاری، این دسته از صنوف 30 روز مهلت دارند تا با مراجعه به  سایت وزارت کار به آدرس https://bimebikari.mcls.gov.ir برای بهره‌مندی از این بیمه ثبت‌نام کرده و علت بیکاری را حوادث غیرمترقبه اعلام کنند.

برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده‌اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری بوده و اشخاصی که به‌صورت خویش فرما بیمه شده‌اند(مثل بیمه‌شدگان صندوق هنر)، مشمول این قانون نخواهند بود.
کد مطلب : ۲۸۸۹۸۸
http://www.ibna.ir/vdcaaanua49nao1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما