کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم به قلم آنتونی دوئر که پیش از این به عنوان برنده جایزه پولیتزر در سال ۲۰۱۵ میلادی معرفی شده بود با ترجمه نوشین طیبی روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفت.
رمان برگزیده پولیتزر ۲۰۱۵ روی پیشخوان کتابفروشی‌ها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم به عنوان برنده جایزه پولیتزر شاخه ادبیات داستانی در سال ۲۰۱۵؛ افتخارات دیگی چون برنده مدال کارنگی ادبیات داستانی ۲۰۱۵، برنده جایزه بین‌المللی کتاب استرالیا، رتبه اول پرفروش‌ترین کتاب نیویرک‌تایمز، یکی از منتخبین نهایی جایزه کتاب ۲۰۱۴، دومین کتاب پرفروش سایت آمازون در ۲۰۱۴ و معرفی‌شده درمیان ۱۰ کتاب برتر سال از سوی شورای نقد و بررسی کتاب نیویورک تایمز را در کارنامه خود قرار دارد.
آنتونی دوئر  به عنوان نویسنده این اثر در کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم، سرنوشت دو کودک را در دوران جنگ جهانی دوم به تصویر کشیده‌است. دو کودک معمولی از بین هزاران کودک که بی هیچ گناهی به ورطه جنگی خانمان‌سوز کشیده ‌شدند. دوئر در کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم با نثری تأثیرگذار ما را با حقایق تلخ جنگ آشنا می‌کند و سرمایه‌های انسانی تباه‌شده در جنگ را به تصویر می‌کشد.
در بخشی از متن این کتاب می‌خوانیم: بچه‌ها شکی نیست که مغز در تاریکی محبوس است. مغز در مایع شفافی درون جمجمه شناور است و هرگز در معرض نور قرار ندارد. با وجود این، دنیایی که در ذهن ما می‌سازد. پر از نور است.. سرشار است از رنگ و حرکت، پس چطور مغز که بدون ذره‌ای نور زندگی می‌کند برای ما دنیایی پر از نور می‌سازد؟
دوئر برای نوشتن کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم، ۱۰ سال زمان صرف کرده‌است.
کتاب این همه نوری که نمی‌توانیم ببینیم با ترجمه نوشین طیبی و به همت انتشارات نیلوفر با قیمت۶۸ هزار تومان و در ۵۴۳ صفحه به بازار کتاب عرضه شده است.
کد مطلب : ۲۸۸۶۵۴
http://www.ibna.ir/vdcamanuy49nai1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما