کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرعامل خانه کتاب خبر داد؛

پرداخت یارانه پاییزه کتاب به کتابفروشی‌های سراسر کشور به جز تهران

7 اسفند 1398 ساعت 14:51

یارانه پاییزه کتاب ۹۸ به ۴۴۲ کتابفروش در سراسر کشور به جز شهر تهران پرداخت می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب از تامین اعتبار پاییزه کتاب ۹۸ از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پرداخت مطالبات کتابفروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور به جز شهر تهران خبر داد.

مدیرعامل خانه کتاب گفت: یارانه پاییزه کتاب ۹۸ به مبلغ 11 میلیارد و 575 میلیون 360 هزار و 737 ریال، در هفته دوم اسفندماه به حساب ۴۴۲ کتابفروشی فعال طرح در سراسر کشور به جز شهر تهران واریز می‌شود. در خصوص تامین اعتبار یارانه شهر تهران نیز مکاتبات لازم از سوی موسسه خانه کتاب صورت گرفته است که به محض تامین اعتبار از سوی شهرداری تهران به حساب کتابفروشان تهرانی واریز خواهد شد.
حسینی‌پور در خصوص برگزاری طرح عیدانه کتاب نیز گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در حال بررسی شرایط اجرای طرح عیدانه کتاب هستیم و به محض جمع‌بندی به کتابفروشان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیش از این با مساعدت شهرداری مشهد، یارانه پاییزه کتاب۹۸ شهر مشهد به مبلغ ۲میلیارد و ۷۸۲میلیون و ۳۲۰ هزار و ۹۲۳ریال به حساب ۴۹کتابفروش فعال این طرح واریز شد.

طرح پاییزه کتاب ۹۸ با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ آبان تا ۵ آذر‌ماه در سراسر کشور و تا ۸ آذر در مشهد اجرا شد. در این طرح، ۶۰۸کتاب‌فروشی از سراسر کشور، مشارکت داشتند که از این تعداد، ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۷کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها شرکت کردند. در طرح پاییزه کتاب ۹۸، ۳۲۱هزار و۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال توسط ۶۵هزار و ۳۴۷نفر  خریداری شد.


کد مطلب: 287745

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/287745/پرداخت-یارانه-پاییزه-کتاب-کتابفروشی-های-سراسر-کشور-جز-تهران

ایبنا
  http://www.ibna.ir