کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان:

کودکان را با ادبیات کهن آشنا کنیم

ضرورت بازخوانی نمایشی شاهنامه

5 اسفند 1398 ساعت 16:17

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان از ضرورت آشنا کردن کودکان با ادبیات کهن و بازخوانی و بازاجرای نمایشی آثاری مانند شاهنامه سخن گفت.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حمید حسین‌زاده با اشاره به ضرورت آشنا کردن کودکان با ادبیات کهن و بازخوانی و بازاجرای نمایشی آثاری مانند شاهنامه، گفت: ادبیات کهن ایران زمین سرشار است از معرفت و اخلاق؛ جوانمردی، آزادگی، نوع دوستی، اهمیت راستی و راستگویی و... در ادبیات کهن ایران و در خلال حکایت‌ها و روایت‌ها موج می‌زند.

وی افزود: یکی از متون بسیار ارزشمند و دراماتیک ما، شاهنامه است؛ عصاره و چکیده فرهنگ غنی ایران و فرهنگ کهن اقوام که با ساده‌سازی آن به زبان نزدیک به کودکان و استفاده از ظرفیت نمایش و نقالی می‌توان کودکان را با این اثر فاخر مانوس‌تر کرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: در همین راستا حوزه هنری کودک و نوجوان با همکاری سالن تخصصی تئاتر کودک کند و نخستین نشست پژوهشی و نقالی با موضوع «تاثیر و نقش ادبیات کهن با محوریت شاهنامه برای کودکان» را در مجموعه جم سنتر برگزار کرد.

حسین‌زاده در خاتمه گفت: این نشست‌های تخصصی با تاکید بر حضور کودکان و اجرای داستان‌های شاهنامه از سوی راویان و نقالان برجسته کشور به صورت مستمر در سال آینده تداوم خواهد داشت.


کد مطلب: 287668

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/287668/کودکان-ادبیات-کهن-آشنا-کنیم

ایبنا
  http://www.ibna.ir