​معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان:

کودکان را با ادبیات کهن آشنا کنیم

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان از ضرورت آشنا کردن کودکان با ادبیات کهن و بازخوانی و بازاجرای نمایشی آثاری مانند شاهنامه سخن گفت.
کودکان را با ادبیات کهن آشنا کنیم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حمید حسین‌زاده با اشاره به ضرورت آشنا کردن کودکان با ادبیات کهن و بازخوانی و بازاجرای نمایشی آثاری مانند شاهنامه، گفت: ادبیات کهن ایران زمین سرشار است از معرفت و اخلاق؛ جوانمردی، آزادگی، نوع دوستی، اهمیت راستی و راستگویی و... در ادبیات کهن ایران و در خلال حکایت‌ها و روایت‌ها موج می‌زند.

وی افزود: یکی از متون بسیار ارزشمند و دراماتیک ما، شاهنامه است؛ عصاره و چکیده فرهنگ غنی ایران و فرهنگ کهن اقوام که با ساده‌سازی آن به زبان نزدیک به کودکان و استفاده از ظرفیت نمایش و نقالی می‌توان کودکان را با این اثر فاخر مانوس‌تر کرد.

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: در همین راستا حوزه هنری کودک و نوجوان با همکاری سالن تخصصی تئاتر کودک کند و نخستین نشست پژوهشی و نقالی با موضوع «تاثیر و نقش ادبیات کهن با محوریت شاهنامه برای کودکان» را در مجموعه جم سنتر برگزار کرد.

حسین‌زاده در خاتمه گفت: این نشست‌های تخصصی با تاکید بر حضور کودکان و اجرای داستان‌های شاهنامه از سوی راویان و نقالان برجسته کشور به صورت مستمر در سال آینده تداوم خواهد داشت.
کد مطلب : ۲۸۷۶۶۸
http://www.ibna.ir/vdcepf8wvjh8vpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما