خلیل مستوفی از نسخه‌شناسان و کتابفروشان قدیمی تهران، شامگاه یکم اسفندماه دار فانی را وداع گفت و پیکرش امروز در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
خلیل مستوفی در جوار حق آرام گرفت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، خلیل مستوفی؛ نسخه‌شناس و مدیر کتابفروشی مستوفی تهران، پس از عمل جراحی که هفته گذشته انجام داده بود، شامگاه پنجشنبه یکم اسفندماه دار فانی را وداع گفت و پیکرش صبح امروز (جمعه دوم اسفندماه) تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

کتابفروشی او با عنوان «کتابخانه مستوفی» در خیابان جمهوری واقع بود. مستوفی از نسخه‌شناسان و سندپژوهان قدیمی و از کارشناسان تقویم نسخه‌ها و اسناد کتابخانه مجلس و کتابخانه ملی بود. 

او 
50 سال به خرید و فروش و کارشناسی کتاب‌های قدیمی و نسخه‌های ارزشمند خطی مشغول بود. بخشی از خاطرات خواندنی صاحب کتابفروشی مستوفی از انسان‌ها و کتاب‌ها، در یادنامه‌های بزرگانی همچون آیت‌الله مرعشی، استاد حائری، مرحوم مشار و محمدباقر حجتی درج و برخی نیز در نشریه «نامه بهارستان» چاپ و منتشر شده است.

مجلس سوم و هفتم حاج خلیل مستوفی، یکشنبه چهارم اسفندماه از ساعت 18:30 تا 20 در مسجد حضرت امیر (ع)، واقع در خیابان امیرآباد شمالی، روبه‌روی پمپ بنزین برگزار خواهد شد.

 
کد مطلب : ۲۸۷۵۱۶
http://www.ibna.ir/vdcgqu9x3ak97n4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما