معاون اجرایی نمایشگاه کتاب خبر داد؛

استقرار دو کمیته در مصلی امام خمینی (ره)

جلسه ستاد اجرایی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور مهدی اسماعیلی‌راد؛ معاون اجرایی و اعضای ستاد اجرایی در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.
استقرار دو کمیته در مصلی امام خمینی (ره)
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مهدی اسماعیلی‌راد در این جلسه با اشاره به استقرار کمیته اجرایی و پشتیبانی در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به اینکه فضای مصلی در یکسال گذشته تغییر چندانی نداشته، تلاش خواهد شد برنامه‌ریزی و جانمایی بخش‌ها به سرعت انجام شود.
 
وی ادامه داد: تلاش شده تا صرفه‌جویی مانند سال گذشته در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد و تاکنون به‌جز افزایش ۱۵ درصدی در بخش زیرساخت‌ها، هزینه‎ هیچکدام از بخش‌‎ها نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است.
 
معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران با تاکید بر اجرای سامانه فروش متمرکز در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد: یکی از سیاست‌های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدفمندی یارانه‌های نشر است و از این‌رو سامانه فروش متمرکز طراحی شده است. این سامانه در چند نمایشگاه استانی ‌به‌صورت آزمایشی اجرا شده و مشکلات آن برطرف شده است. این سامانه امسال در نمایشگاه اجرا خواهد شد و ضرورت دارد تا هرچه سریع‌تر با بانک صادرات وارد تعاملات شویم تا بستر لازم برای این کار فراهم شود. همچنین باید اطلاع‌رسانی لازم در این حوزه انجام شود.
 
اسماعیلی‌راد گفت: از هفته آینده با هماهنگی با شهرداری تهران، کار نظافت و آماده‌سازی نمایشگاه آغاز خواهد شد. همچنین گمرک نمایشگاه در آینده نزدیک به ستاد اجرایی تحویل داده می‌شود تا آماده‌سازی‌های اولیه برای انبار کتاب ناشران خارجی انجام شود.
 
وی از مذاکره با موسسه خانه کتاب برای اعلام وصول سریع‌تر کتاب‌های ناشران داخلی خبر داد و افزود: این روند به سرعت در جریان است و با هماهنگی‌های انجام شده، این موسسه در ایام نوروز نیز فعالیت خواهد کرد تا کتاب‌های ناشران در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کند.
 
معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، بیان کرد: مدیران نمایشگاه باید براساس جدول زمانی هرچه سریع‌‏تر برنامه‌های خود را اعلام کنند.
 
در ادامه این جلسه، مدیران کمیته‌ها به ارائه طرح‌ها و بحث و تبادل‌نظر درباره نمایشگاه کتاب پرداختند.
 
در نخستین جلسه ستاد اجرایی سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با حضور مهدی اسماعیلی‌راد برگزار شد، حسین صفری، محمد خلج، سید رفیع احمدجواهری، مهدی عمرانلو، مهدی سهل‌آبادی، رضا بصیرت، سعید مکرمی، شیوا وکیل نسلیان، حسن روشنایی، وحید کریمی، مجتبی نماینده، بهروز عطاریان، علیرضا نوری‌زاده و سید محمد طباطبائی حسینی حضور داشتند.
کد مطلب : ۲۸۷۵۱۴
http://www.ibna.ir/vdcezf8wejh8vni.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما