مدیر بخش بین‎الملل سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران از برپایی نمایشگاهی از کتاب‎های فارسی ترجمه شده به زبان ترکی در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
نمایش آثار فارسی ترجمه شده به ترکی در بخش بازار جهانی نمایشگاه کتاب تهران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، شیوا وکیل نسلیان، اعلام کرد: با توجه به حضور کشور ترکیه به‌عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نخستین‌بار نمایشگاهی از کتاب‎های فارسی که به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده‎اند در بخشی از بازار جهانی کتاب برپا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: هدف از این اقدام ایجاد بانک اطلاعاتی از کتاب‎های ترجمه شده فارسی به زبان ترکی است تا بازدیدکنندگان در جریان میزان تعاملات فرهنگی ایران با کشور مهمان این دوره از نمایشگاه قرار گیرند.
 
وکیل نسلیان خاطرنشان کرد: برای این منظور فراخوانی در سایت نمایشگاه کتاب تهران بارگذاری شده است که ناشران، نهادها و انجمن‎های ادبی می‌توانند در صورت تمایل آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
 
 تمامی ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‎ها، تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی می‎توانند تا تاریخ 14 اسفند‌ماه سال جاری نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه بازار جهانی کتاب ارسال کنند.
همچنین علاقه‎مندان می‎توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه کتاب تهران به نشانی www.tibf.ir  مراجعه کنند و یا با شماره 66415540 تماس بگیرند.

سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت‌ماه سال ۹۹ در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۶۹۶۷
http://www.ibna.ir/vdcfvvd0ew6dc1a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما