معاون بهداشت وزارت بهداشت بر لزوم موضع‌گیری قاطع در برابر اقدام سخیف و جاهلانه «کتابسوزی» اخیر تاکید کرد.
مراجع علمی و دانشگاهی در برابر اقدام جاهلانه «کتابسوزی» موضع‌ بگیرند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت، علیرضا رئیسی، افزود: از داستان کتابسوزان اسکندر و یونانیان و اقوام جاهل و مغول تا جشن‌های واقعی و مستند کتابسوزان «نازی‌ها» و  عید کتاب‌سوزی «کسروی» در یکم دی‌ماه هر سال حکایت‌های بسیار شنیده و خوانده‌ایم، اما اکنون و مقارن با عید کتابسوزان پیروان کسروی در مراسمی آئینی با فیلم و تصویر فردی به نام «تبریزیان» که پیروانش او را آیت‌الله می‌خوانند و با عنوان طب اسلامی تجارتخانه‌ای برپا کرده است به خود جرات داده و کتاب «اصول طب هاریسون» از کتب مرجع پزشکی را به آتش می‌کشد.

معاوت بهداشت وزارت بهداشت گفت: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه جاهل و پرمدعا از نقد علمی نیست بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع  مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی در برابر چنین رفتارهای نابهنجار به نام اسلام و ایران است.

وی افزود: به نظر می‌رسد که این اتفاق نادر و عجیبی نیست، و در حال تبدیل شدن به رویه و قاعده‌ای است که به اشکال مختلف شاهد تکرار آن بوده‌ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از دخالت جاهلانه در درمان صدها بیمار مبتلا به سرطان و بیماری‌های مزمن تا توصیه به خوردن نمک در هنگامه بسیج ملی «کنترل فشارخون» از تریبون صدا‌وسیما، خط نفوذی برای به تاراج بردن ایمان و اعتماد آحاد ملت مسلمان ایران و ضربه زدن به شأن و جایگاه روحانیت شکل گرفته است.

رئیسی اظهار کرد: در این برهه وظیفه خود می‌دانیم که به کلیه مراجع دینی، دانشگاهی و قضایی هشدار داده شود که در برابر این چنین اقدامات سخیف و جاهلانه‌ای بایستند و واکنشی در خور از خود نشان دهند.
کد مطلب : ۲۸۶۴۱۷
http://www.ibna.ir/vdcfyvd0ew6dcja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما