«کتاب راهنماى حرفه‌ی کارآگاهى» نوشته جديديه برى، نویسنده آمریکایی با ترجمه شهریاروقفی‌پور بزودی از سوی انتشارات سیب سرخ روانه بازار کتاب شد.
انتشار ترجمه‌ای از شهریار وقفی‌پور
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، شهریار وقفی‌پور در توضیح این اثر گفت: کتاب «راهنماى حرفه‌‌ی کارآگاهى» عنوان رمان نسبتا تازه‌ای در حوزه داستان‌های پلیسی است که توسط جديديه برى، نویسنده آمریکایی نوشته شده است و درمدت کوتاهی موجب شهرت نویسنده‌اش در آمریکا و انگلستان شده است.

وی افزود: جدیدیه بری متولد 1977 است و نخستین اثرمنتشر شده او رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کاراگاهی» است که در سال 2009 منتشر شد. او با انتشار این رمان تبدیل به یکی از نویسندگان سرشناس و خبرساز سال شود، آن‌چنان که میچیکو کاکوتانی، منتقد برجسته نیویورک تایمز درباره این کتاب نوشت:«چارلز آن‌وین، قهرمان این داستان، احتمالا تا مدت‌ها تکرار نخواهد شد.»

به گفته وقفی پور رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کارآگاهی» درهمان سال برنده جایزه بهترین رمان کارآگاهی سال از بنیاد دشیل همت شد و سال بعد جایزه رمان کارآگاهی را از بنیاد ادبی کاوفورد دریافت کرد. این موفقیت‌ها درحالی بود که جدیدیه بری نویسنده جوان امریکایی مدت‌ها برای یافتن ناشر تلاش کرده بود و در نهایت پنگوئن بعد ازانتشار این کتاب آن را نقطه درخشان کارنامه سال ۲۰۰۹ خود معرفی کرد. این کتاب تاکنون بیش از 60 بار در انگلستان منتشر شده است. قرار است، رمان دیگر این نویسنده سال آینده منتشر شود.

وقفی‌پور ادامه داد: رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کارآگاهی» در شهری بی‌نام‌ونشان می‌گذرد و داستان کارمند معمولی به نام چارلز آن‌وین را روایت می‌کند که باید رمز و راز یک داستان کارآگاهی را حل کند، او بی‌ اینکه بخواهد تبدیل به یک کارآگاه تمام‌عیار می‌شود. کارآگاهی گم‌شده‌است و در این میان استاد امور جنایی با رویاهای مردم سروکار پیدا می‌کند و در واقع عناصر داستان‌های پلیسی و فانتزی یک جا جمع شده‌اند تا مرد دوچرخه‌سوار این داستان خواننده را شگفت‌زده کند.

وی در پایان گفت:‌ در باب تعقیب مخفیانه، در باب مدرک، در باب اجساد، در باب سرنخ‌ها، در باب حافظه، در باب نشانه‌ها، در باب مظنونین، در باب پاییدن، در باب گردآوری مدارک، در باب نفوذ، در باب بازجویی، در باب رمزگشایی، در باب انتقام، در باب حقه زدن، در باب توقیف، در باب اقسام راه حل‌ها، در باب تجس خواب فصل‌های این رمان به شمار می‌روند.

«کتاب راهنماى حرفه‌ی کارآگاهى» نوشته «جديديه برى» با ترجمه شهریار وقفی‌پور با شمارگان 300 نسخه و قیمت 74 هزار تومان بزودی از سوی انتشارات سیب سرخ منتشرخواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۶۳۵۴
http://www.ibna.ir/vdcftvd0jw6dcma.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
محمدهاشم
صرف انتشار دلیلی برای معرفی یک کتاب نیست. بسیاری کتابها ارزش معرفی ندارند چون مترجمشان آن درک عمیق را که لازمه ترجمه است نداشته. کارهای آقای وقفی‌پور نوعا اینگونه هستند.
feedback
Ukraine
خواننده رمان
آقای وقفی پور پیاپی رمان ترجمه می کند اما جا دارد جاهایی مانند خانه کتاب نوع ترجمه ایشان را بررسی کند. من به علت تسلط به زبان انگلیسی چند ترجمه ایشان را به دقت با متن اصلی مقابله کردم و اشکالات و حتی اشتباهات متعددی در آن ها پیدا کردم. آیا می شود در جلسه ای در خانه کتاب یا جای دیگر در خصوص ترجمه های ایشان بررسی صورت بگیرد؟