نخستین نشست «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو» 30 دی‌ماه در محل کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار می‌شود.
نشست «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در نوبت اول «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو» که با حضور مقامات دیپلماتیک، پژوهشگران، نویسندگان و فرهیختگان برگزار خواهد شد، آقای حسن قریبی، رئیس اداره روابط بین­الملل فرهنگستان زبان و ادب فارسی، آقای شهرام سلطانی لرگانی، مدیرمسئول انتشارات آرون و خانم الهام فلاح، نویسنده و منتقد ادبی، به معرفی مجموعه‌‌آثار انتشارات آرون می­پردازند.
 
انتشارات آرون به سال 1377 در تهران پا گرفت و با گذر زمان و حضور مؤلفان سرشناس در حوزه ایران‌‌شناسی، به­سمت انتشار کتاب‏های فارسی‌‌زبان نویسندگان منطقه اکو؛ ازجمله تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و آذربایجان سوق داده شد و برخی از کتب منتشره­اش، به‌عنوان «کتاب سال جمهوری اسلامی» برگزیده شدند.

مؤسسه فرهنگی اکو این دوره از نشست‌‌های هم‌‌اندیشی را با اهداف ایجاد فضای گفتمانی با ناشران، ایجاد تفاهم و تعامل بین انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو و دیگر ناشران بین‌المللی، شناسایی، تقویت و تسهیل همکاری و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت گسترده ناشران در فراهم‌‌سازی بسترهای مناسب توسعه ترجمه و نشر کتاب، برگزار می‌کند.

نشست «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو» دوشنبه (30 دی‌ماه) ساعت 15  در موسسه اکو در خیابان تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه باقرالنمر، شمارۀ 10 برگزار می‌شود.   

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در برنامه، نام و نام‌خانوادگی خود را به شماره 1000088203526 پیامک و یا با شماره 27673200 تماس بگیرند.  

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.
کد مطلب : ۲۸۶۰۸۶
http://www.ibna.ir/vdch6-ni-23n6vd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما