?> ?> ​شب آلبر کامو برگزار می‌شود | ایبنا
به مناسبت انتشار ترجمه فارسی نامه‌های آلبر کامو، شب کامو در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.
​شب آلبر کامو برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در این مراسم فیلیپ تیبو (سفیر فرانسه در تهران)، نسرین خطاط، مینو مشیری، زهرا خانلو(مترجم اثر) و جواد فرید درباره زندگی و آثار کامو به ویژه نامه‌های وی که اخیرا ترجمه فارسی آن را موسسه نشر نو منتشر کرده است مورد بحث قرار می‌دهند.

بیش از نیم قرن باید می‌گذشت تا مکاتبات عاشقانه نویسنده‌ای بزرگ و بازیگری مشهور منتشر شود و خبرش به گوشه و کنار جهان برسد. کاترین کامو در سال ۱۹۷۹ این نامه‌ها را از ماریا کاسارس تحویل می‌گیرد تا بعد از نیم قرن در انتشارات گالیمار ــ خانه دیگر آلبر کامو ــ منتشر شود و نخستین ترجمه این کتاب نه در زبان انگلیسی که به زبان فارسی منتشر شد: خطاب به عشق.


آلبر کامو در یکی از نامه‌ها آویشنی را که از دامنه کوه در فلاتی وحشی کنده است می‌گذارد و برای ماریا کاسارس می‌فرستد. و ماریا در نامه‌ای آرزو می‌کند که ای کاش در جیب‌های کامو جا می‌گرفت و همه جا همراهش می‌بود.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند روز چهارشنبه 25دی ساعت 5بعداز ظهر به خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان نجات‌اللهی، چهارراه ورشو، تالار فردوسی مراجعه کنند.
کد مطلب : ۲۸۶۰۸۱
http://www.ibna.ir/vdcc4eqis2bq4x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما