?> ?> «محیی‌الدین؛ شیعه خالص» به زودی رونمایی می‌شود | ایبنا
​جدیدترین اثر مکتوب محمدحسن وکیلی؛

«محیی‌الدین؛ شیعه خالص» به زودی رونمایی می‌شود

«محیی‌الدین؛ شیعه خالص» جدیدترین اثر مکتوب حجت الاسلام محمدحسن وکیلی به زودی رونمایی می‌شود.
«محیی‌الدین؛ شیعه خالص» به زودی رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «محیی‌الدین؛ شیعه خالص» جدیدترین اثر مکتوب حجت الاسلام محمدحسن وکیلی استاد فلسفه و عرفان اسلامی به زودی رونمایی می‌شود.
 
در این کتاب با استفاده از ادله متقن و پرهیز از شواهد غیراطمینان آور، به یکی از وجوه شخصیت ذوابعاد عارف کامل، جناب محیی‌الدین ابن عربی، یعنی تشیع ایشان پرداخته شده و به سوالات و شبهات متعددی در این زمینه پاسخ داده است. هرچند محور اصلی این کتاب تشیع جناب محیی الدین است اما در ضمن آن به مذهب بزرگانی نظیر سنایی، عطار، ملای رومی، صدرالدین قونوی، قطب رازی و…نیز اشاره شده است.
 
بی‌شک محیی‌الدین معصوم نبوده ولی خطاهای محیی‌الدین درکنار عطایای وی ناچیز است و آنقدر در آثار خود در و جواهر به ارمغان آورده که حدوحصر ندارد و اگر گردوغباری هم بر آنست باید آن را کنار زد و آن جواهرات را از لابلای آن جدا کرد. البته اگر دیده‌ای جواهرشناس وجود داشته باشد.
 
او حق بزرگی بر گردن عالمان شیعی دارد و فقط به برکت آرا و آثار او بود که توفیق معرفت اجمالی آیات و روایات معارفی شیعی فراهم شد و مخالفان وی از علامه مجلسی ثانی و شیخ احمد احسائی و تا آقا میرزا مهدی اصفهانی و… نیز خواسته یا ناخواسته بر سر سفره او نشسته‌اند.
کد مطلب : ۲۸۵۷۹۱
http://www.ibna.ir/vdcjhie8vuqeoaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
ها ماشاالله حاجی.موفق باشی.
feedback
Iran, Islamic Republic of
هشام المغربی
کتاب را نخوانده ام بنابراین حدس میزنم شاید عنوان کتاب برای جلب مخاطب انتخاب شده باشد و نویسنده مثلا به این پرداخته که نشانه های شیعه گری در ابن عربی زیاد بود اما خودش شیعه نبود (از نشانه های شیعه گری او مثلا اعتقاد شدیدش به منجی آخر زمان و امام دوازدهم باشد که مطابق و عینا با نظریات شیعه است) اما اگر نویسنده واقعا سعی در اثبات این کرده که ابن عربی شیعه دوازده امامی است، قطعا راه به خطا برده، اصولا چرا باید چنین شخصیت برجسته و جامعی را محدود کنیم به یک عقیده و یک طیف؟ همانطور که استاد عزیزم آیت الله مرتضی عاملی ایشان را سنی متعصب خواندند که البته درست است و ایشان اهل سنت بود اما مدام به استادم ایراد میگرفتم که چرا سعی در محدود کردن ایشان دارد