کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با حکم دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی:

داوران نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر اکبر رادی معرفی شدند

15 دی 1398 ساعت 11:44

با حکم بهزاد صدیقی، دبیر دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، اعضای گروه داوری بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی متشکل از محمد چرم شیر، علی عابدی و مهدی کوشکی انتخاب و معرفی شدند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای و روابط‌عمومی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، محمد چرم شیر نمایشنامه‌نویس و مدرس تئاتر و دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران که نگارش بیش از یک صد نمایشنامه را در کارنامه کاری خود دارد. وی پنجاه‌وچهار نمایشنامه چاپ شده دارد و نمایشنامه‌هایش به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی ترجمه و در کشورهای ایران، آلمان، انگلستان، فرانسه، سوئد، ایتالیا و آمریکا اجرا شده‌ است.

علی عابدی دانش آموخته رشته بازیگری از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر، نمایشنامه‌نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر بوده و درکارنامه هنری خود نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های متعددی را بر عهده داشته که توانسته جوایزی را هم از جشنواره‌های مختلف دریافت کند. مهدی کوشکی نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما و دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است. نگارش، بازی و کارگردانی نمایش‌های مختلف از جمله فعالیت‌های مهدی کوشکی محسوب می‌شود.

اضافه می‌شود بخش نمایشنامه‌نویسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی است و آثار برگزیده گروه داوران این بخش در آیین پایانی این جشنواره معرفی می‌شوند. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار و لوح سپاس است. همچنین اثر برگزیده گروه داوران برای انتشار به یکی از ناشران معتبر معرفی و به چاپ خواهد رسید.

دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی از ۲۵ تا ۲۸ دی ماه سال جاری به مدت چهار روز با دبیری بهزاد صدیقی و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، مشارکت شورای اسلامی شهر تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و با حمایت فرهنگسرای سرو، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) و شرکت تبلیغاتی جارچی در تهران برگزار می‌شود.
 
 


کد مطلب: 285627

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/285627/داوران-نمایشنامه-نویسی-جشنواره-تئاتر-اکبر-رادی-معرفی-شدند

ایبنا
  http://www.ibna.ir