وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید هم مفاخر را پاس بداریم و هم کسانی را که پا در جای پای مفاخر گذاشتند حمایت کنیم.
در سال ۹۹ شرایط بودجه‌ای بهتری برای مفاخر رقم خواهیم زد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در سفری دو روزه وارد اراک شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به اراک در جمع خبرنگاران گفت: بسیار خوشحالم که امروز و فردا در استان مرکزی بوده و دیدار و گفت‌وگویی را با اهالی فرهنگ و هنر این خطه خواهم داشت.

صالحی تاکید کرد: استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که چه در گذشته و چه در دوره معاصر در حوزه فرهنگ، هنر، تاریخ و صنعت و کشاورزی کشور حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

وی ارزیابی مسائل و آشنایی با ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان را از جمله اهداف این سفر برشمرد و خاطرنشان کرد: در مدت این دو روز دیدارهایی را با اهالی فرهنگ و هنر خواهیم داشت، این دیدار و گفت‌وگوها کمک می‌کند که دغدغه‌های آنان را شنیده و پیگیری‌های بهتری برای رفع دغدغه‌های آنان انجام دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این سفر هفدهمین سفر استانی بنده است، تصریح کرد: در این سفر تفاهم‌نامه‌ای را با استانداری منعقد خواهیم کرد که این تفاهم‌نامه نقشه راه را تا پایان دولت ترسیم کرده و تصویر دو سال آینده استان در حوزه فرهنگ و هنر را در بخش‌های زیرساختی، برنامه‌ای و حمایتی روشن‌تر می‌کند.

صالحی با تاکید بر لزوم گرامیداشت مفاخر گفت: کمک به حوزه گرامیداشت مفاخر و استمرار حرکت مفاخر در دوره معاصر از دیگر اهداف این سفر است، باید هم مفاخر را پاس بداریم و هم کسانی را که پا در جای پای مفاخر گذاشتن حمایت کنیم.

وی افزود: تا پایان سال جاری طرح‌ها و ایده‌هایی که برای گرامیداشت مفاخر مدنظر است را با قدرت ادامه خواهیم داد و در سال ۹۹ نیز شرایط بودجه‌ای بهتری برای این مهم رقم خواهیم زد.

حضور در گلزار شهدا، دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، شرکت در نشست شورای فرهنگ عمومی، دیدار با پیشکسوتان فرهنگ و هنر، دیدار با مدیران سازمان‌های وابسته و بازدید از تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی از جمله برنامه‌های این سفر است.
کد مطلب : ۲۸۴۶۰۹
http://www.ibna.ir/vdcgzt9xyak9734.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما