رمان جديد نشر خزه؛

مثل دود در باد منتشر شد

رمان «مثل دود در باد» نوشته تامي اورنج با ترجمه فرناز كاميار از سوي نشر خزه منتشر شد.
مثل دود در باد منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تامی اورنج در اين رمان از شادي‌ها و مصائب سرخپوستان شهرنشیني سخن می‌گوید که  انبوهي از زیبایی و معنویت عمیق و همین‌طور اعتیاد و خودکشی را به ارث برده‌اند.

«مثل دود در باد» با نام اصلي «آنجا آنجا» (There There) داستان بی‌رحمانه‌ای از چند نسل است که زخم خوردن و بهبود، خاطره و فراموشي، و زیبایی و ناامیديِ تنیده‌شده با تاریخ سرخپوستان را به نمايش مي‌گذارد.

اين رمان به عنوان اولين كتاب نويسنده، به محض انتشار با  انبوهي از جوايز و موفقيت‌ها روبه‌رو شد: برنده‌ جوايز پن –همينگوي، انیسفیلد ولف بوک، حلقه‌ منتقدان کتاب ملی جان لئونارد  و کتاب اول مجمع داستان، نامزد نهايي جايزه‌ پوليتزر در سال 2019، نامزد جوايز نشنال بوک، کتاب اول لس آنجلس تایمز، مدال اندرو کارنگی، آسپن وردز و ...، يكي از 10 كتاب برتر سال 2018 به انتخاب نيويورك تايمز و ...

«مثل دود در باد» همچنين با واكنش‌هاي تحسين‌آميز فراواني از سوي نويسندگان و منتقدان بزرگ مواجه شده است؛ چنانكه  مارگارت ات‌وود درباره آن گفته: «جست‌وجويي مهيج در عمق جامعه‌ بومي كاليفرنيا. يك زايش ادبي حيرت‌انگيز.»

اين هم نظر لوئیس اردریچ، نویسنده‌ سرشناس سرخپوست، در مورد تامي اورنج و رمان اوست: «با این هنرمند عالی و بزرگ آشنا شوید که می‌توان گفت دورنمای داستان امریکایی را بسط داده است. مثل دود در باد تصویری کميك از غمی جانکاه است. تامی اورنج نویسنده‌ای است تازه‌کار با روحی بزرگ.»ژ

«مثل دود در باد» در 312 صفحه و با بهاي 45 هزار تومان از سوي نشر خزه انتشار يافته است.
 
 
 
 
کد مطلب : ۲۸۴۵۲۹
http://www.ibna.ir/vdchikniw23n6md.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
خاشعه
کتاب خوبی بود که خیلی تخریب شد در فضای مجازی