مراسم بررسی جایگاه و کارنامه‌ ادبی توکارچوک و رونمایی از ترجمه‌ فارسی رمان «گریزها»ی او در شهرکتاب برگزار می‌شود.
«گریزها» بررسی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی شهر کتاب نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دوازدهم آذر ساعت ۱۶:۳۰، به بررسی جایگاه و کارنامه‌ ادبی توکارچوک و رونمایی از ترجمه‌ فارسی رمان او اختصاص دارد.

اولگا توکارچوک، نویسنده، شاعر، فیلمنامه‌نویس و روان‌شناس لهستانی، در سال ۲۰۱۸ برنده‌ جایزه‌  نوبل ادبی شد. او در این سال به عنوان نخستین نویسنده‌ لهستانی، جایزه‌ من بوکر را برای رمان «گریزها» از آنِ خود کرد. این رمان برگزیده‌ جایزه‌ نایک، مهم‌ترین جایزه‌ ادبی لهستان نیز شده است.
 
توکارچوک برای لحن اسطوره‌ای نوشته‌های‌اش مورد توجه است و با توجه به تحصیلات دانشگاهی‌اش در رشته‌ روان‌شناسی، از این علم در نگارش آثارش بهره برده است.
 
به تازگی کتاب «گریزها» با ترجمه‌ فریبا ارجمند و به همت نشر همان منتشر شده است. نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دوازدهم آذر ساعت ۱۶:۳۰، به بررسی جایگاه و کارنامه‌ ادبی توکارچوک و رونمایی از ترجمه‌ فارسی رمان او اختصاص دارد که با حضور ویچخ اونولت، آنا مارچینوفسکا، فریبا ارجمند و علیرضا دولتشاهی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.
 
در این نشست فیلم کوتاه گفت‌وگو با اولگا توکارچوک نمایش داده می‌شود.
کد مطلب : ۲۸۳۸۶۷
http://www.ibna.ir/vdcb0fb5zrhbwwp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
sattari
ترجمه با سرعت انجام شده به نظر میرسد که میخواسته قبل از اینکه کس دیگری به این عمل دست بزند به بازار برسد اسامی بعضی مواد - مکانها - مکاتب بدون توضیح است و خواننده ناگزیر است خودش مفاهیم انها را پیدا کند و سپس به خواندن ادامه دهد