مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس مطرح کرد:

200 عنوان پایان‌نامه و طرح پژوهشی در حوزه دفاع مقدس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است

مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس معتقد است سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از غنی‌ترین منابع کتابی، اسنادی، تصاویر دفاع مقدس و ادبیات پایداری را دارا است که مصداق آن ساخت مستند و فیلم‌های دفاع مقدس با استفاده از منابع موجود در این سازمان است.
200 عنوان پایان‌نامه و طرح پژوهشی در حوزه دفاع مقدس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فاطمه ملک زادگان، کارشناس و مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس که در کتابخانه ملی ایران مستقر است با بیان این مطلب درباره منابع موجود در این سازمان گفت: در بخش پنجره دیجیتال 15 هزار و 78 عنوان کتابشناسی دفاع مقدس بارگذاری شده است. همچنین 12 هزار منابع در حوزه مقدس توسط سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به کتابخانه ملی ایران اهدا شد.
 
ملک زادگان ادامه داد: براین اساس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از غنی‌ترین منابع کتابی، اسنادی، تصاویر دفاع مقدس و ادبیات پایداری را دارا است که مصداق آن ساخت مستند و فیلم‌های دفاع مقدس با استفاده از منابع موجود در این سازمان است و از طرفی دیگر به دلیل صادر کردن فیپا و قانون واسپاری و اهدای دو کتاب توسط ناشران به کتابخانه ملی، ذخایر کتب کتابخانه ملی با موضوع دفاع مقدس و ادبیات پایداری غنی‌تر است.
 
این کتابدار تخصصی کتب دفاع مقدس و ادبیات پایداری با اشاره به طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌ها در حوزه دفاع مقدس گفت: بارگذاری 200 عنوان پایان نامه و طرح‌های پژوهشی دفاع مقدس در پنجره کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس در کتابخانه ملی انجام شده‌است که پژوهشگران و مخاطبان در نقاط مختلف کشور برای دستیابی به این منابع می‌توانند به مراکز سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان‌های کشور مراجعه کنند و به این منابع دسترسی پیدا کنند.
 
لازم به توضیح است طی تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس، برخی اسناد و مدارک دفاع مقدس موجود در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به همراه اسناد و مدارک کمیسیون‌های اسرا و مفقودین به مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتقل شده‌است.
 
در ادامه این همکاری، راه‌اندازی پنجره و بخش کتاب دیجیتال دوران دفاع مقدس در کتابخانه ملی نیز از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است و براین اساس کتابخانه ملی با همکاری سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس شرایط فعالیت نخستین کتابدار تخصصی کتب دفاع مقدس و ادبیات پایداری را در تالار تخصصی کتابخانه ملی فراهم کرده‌است.
کد مطلب : ۲۸۳۷۶۳
http://www.ibna.ir/vdcg3w9xwak97u4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما