کتاب قاعده کلامی حسن و قبح عقلی تألیف حجت الاسلام رضا برنجکار فردا در انجمن های علمی حوزه نقد و بررسی می‌شود.
کتاب قاعده کلامی حسن و قبح عقلی نقد و بررسی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به همت انجمن کلام اسلامی حوزه، کرسی ترویجی نقد کتاب قاعده کلامی حسن و قبح عقلی با حضور مولف حجت الاسلام والمسلمین رضا برنجکار رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه و استاد دانشگاه تهران، چهارشنبه ۲۹ آبان ماه در انجمن های علمی حوزه برگزار می‌شود.
 
حجج الاسلام  علی شیروانی عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مسلم محمدی استاد پردیس فارابی دانشگاه تهران ناقدان این نشست هستند.

نشست یادشده چهارشنبه ۲۹ آبان ماه بعد از نماز مغرب و عشاء، خیابان جمهوری، کوچه دوم، فرعی چپ، انجمن های علمی حوزه، طبقه همکف، سالن همایش برپا می‌شود.

کتاب قاعده کلامی حُسن و قُبح عقلی به قلم رضا برنجکار و مهدی نصرتیان اهور از سوی پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) منتشر شد.

کتاب قاعده کلامی حُسن و قُبح عقلی با هدف تبیین صحیح از قاعده حُسن و قُبح عقلی و با مضمون تبیین و اثبات دیدگاه امامیه، در ۵ فصل تاریخچه، بررسی دیدگاه‌های مخالفان قاعده، بررسی دیدگاه موافقان قاعده ،تبیین دیدگاه برگزیده و آثار و لوازم قاعده در بحث عدل الهی در یک مجموعه تک جلدی در ۲۰۶ صفحه به قلم تحریر درآمده است.

مولف در مقدمه این اثر آورده است که یکی از مباحث بنیادین در هر علمی یافتن قواعد و قوانین کلی در استنباط مسائل مختلف آن علم است، که در علم کلام نیز چنین موضوعی ضرورت دارد. همچنین در موضوع عدل الهی می‌توان از قواعد تاثیرگذاری نام برد که یکی از آنها قاعده حُسن و قُبح است.
کد مطلب : ۲۸۳۵۶۵
http://www.ibna.ir/vdcg3w9xnak97n4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما