در چارچوب هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان،نخستین دوره زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان آغاز شد.
آغاز نخستین دوره زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین دوره زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان دانشگاه‌ها و مدارس قرقیزستان با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک، آغاز شد.

مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی هم‌زمان با سفر رضامراد صحرایی، معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی و استاد دانشگاه علامه طباطبایی به بیشکک، با حضور تالاس بیک مشرب اف، رییس انستیتو شرق‌شناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک و پرویز قاسمی، رایزن و روزبهانی، سفیر ایران در قرقیزستان برگزار شد.

رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک در چارچوب هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان، برنامه‌های مختلفی را برای اجرا در مدت حضور معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی تدارک و پیش‌بینی کرده است؛ که از جمله آن می‌توان به برگزاری دوره بازآموزی مدرسان زبان فارسی، ویژه استادان زبان فارسی قرقیزستان در دانشگاه دولتی بیشکک اشاره کرد.

شب شعر فارسی با حضور ایرانشناسان، استادان و دانشجویان زبان فارسی و علاقه‌مندان فرهنگ و ادب ایرانی در دانشگاه دولتی بیشکک در آستانه جشن چهل سالگی این دانشگاه، برگزاری نمایشگاه آثار کتب فارسی، اقلام فرهنگی و صنایع دستی به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در ایران و هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان در محل کتابخانه ملی جمهوری قرقیزستان از دیگر برنامه‌های رایزنی فرهنگی کشورمان است.

تقدیر از ایرانشاسان فعال جمهوری قرقیزستان، تجهیز دانشگاه‌ها و مدارس دارای گروه آموزش زبان فارسی قرقیزستان به کتاب و منابع جدید آموزش زبان فارسی، اهدای کتاب و منابع جدید آموزش زبان فارسی به دانشگاه دولتی بیشکک، برگزاری مسابقه کتابخوانی در بین دانش‌آموزان ایرانی مجتمع امام خمینی(ره) بیشکک و تجهیز ملزومات مورد نیاز بخش زبان فارسی دانشگاه دولتی اوش توسط سفارت ایران در قرقیزستان در چارچوب هفته زبان و ادبیات فارسی صورت می‌گیرد.

بازدید از اتاق زبان فارسی در مدرسه شماره 28 بیشکک، در هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان، راه‌اندازی اتاق زبان فارسی در مدرسه شماره 51 بیشکک و مستندسازی برنامه‌های هفته زبان و ادبیات فارسی در قرقیزستان بخشی دیگر از برنامه‌های رایزنی فرهنگی کشورمان برشمرده می‌شود.
کد مطلب : ۲۸۳۵۵۳
http://www.ibna.ir/vdcdks0xsyt0jk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما