​به نفع کودکان تحت حمایت بنیاد همدلان؛

کتاب «رسوایی قرن» رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «رسوایی قرن و دیگر نوشته‌های مطبوعاتی» اثر گابریل گارسیا مارکز، سه شنبه ۲۸ آبان ماه در خانه وارطان برگزار می‌شود.
کتاب «رسوایی قرن» رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این مراسم محمدمهدی فرقانی، هادی خانیکی، فریدون صدیقی و کاوه میرعباسی حضور دارند و عواید فروش این کتاب در رونمایی و جشن امضای آن به کودکان تحت حمایت «بنیاد همدلان کودک و نوجوان» اختصاص می‌یابد.

بنیاد همدلان کودکان و نوجوان یک موسسه غیر انتفاعی و مردم‌نهاد است که در زمینه درمان و آموزش کودکان محروم و نیازمند فعالیت می‌کند.

کتاب «رسوایی قرن» به تازگی با ترجمه علی شاکر و مقدمه‌ای از محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، از سوی نشر خزه منتشر شده است.

این کتاب شامل 42 نوشته مطبوعاتی مارکز است که بين سال‌های دهه‌‌ 50 تا 80 ميلادی در نشريات مختلف به چاپ رسیده است. از دل اين يادداشت‌ها و گاهی تک‌نگاری‌ها می‌توان پشت صحنه‌‌ رمان‌های مشهور او را تماشا كرد و دید که كدام اتفاق و دغدغه‌ روزمره زمينه‌ساز خلق «صد سال تنهايی»، «پاييز پدرسالار» و... شده است.

درباره ارزش و اهمیت کتاب «رسوایی قرن» همین بس که خود مارکز گفته است: «نه دلم می‌خواهد مرا با صد سال تنهايی به ياد بياورند، نه با جايزه‌‌ نوبل. دوست دارم با نوشته‌های مطبوعاتی ام از من ياد كنند.»

رونمایی و جشن امضای این کتاب از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در خانه گفتمان شهر (وارطان) به نشانی تهران، میدان فلسطین، ابتدای طالقانی غربی، پلاک 514 برگزار می‌شود و در آن علاوه بر مهمانان ویژه، همچنین مترجم کتاب و جمعی از اهالی رسانه و ادبیات حضور خواهند داشت.
کد مطلب : ۲۸۳۴۲۱
http://www.ibna.ir/vdchixniz23n6kd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما