?> ?> شیراز میزبان نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی شد | ایبنا
رقابت‌های بخش منطقه‌ای بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی صبح شنبه( 18 آبان) در شیراز، آغاز شد.
شیراز میزبان نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تمامی استان‌های کشور را به پنج منطقه تقسیم کرده است تا برگزیدگان مرحله استانی جشنواره در ادامه با یکدیگر به رقابت بپردازند و برگزیدگان مرحله کشوری و بین‌المللی از این راه معرفی شوند.

صبح شنبه (18 آبان 1398) و در شهر شیراز نخستین مرحله این رقابت در منطقه 3 جشنواره با حضور قصه‌گویان استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و اصفهان و با داوری اصغر همت، علی‌ ‌خانجانی و عباس جهانگیریان آغاز شد و یکشنبه (19 آبان) پایان می‌یابد.

در همین حال استان گلستان نیز به عنوان میزبان منطقه پنج کشوری، در تاریخ ۲۲ و ۲۱ آبان علاوه بر قصه‌گویان برگزیده خود، با حضور قصه‌گویانی از استان‌های البرز، تهران، مازندران، خراسان شمالی، سمنان و گیلان منتخبان این مرحله را معرفی کند.

استان آذربایجان غربی نیز به عنوان میزبان منطقه یک کشوری در روزهای ۲۶ و ۲۵ آبان پذیرای برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی خواهد بود. علاوه بر میزبان، قصه‌گویان آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین در این مرحله با یکدیگر رقابت می‌کنند.

پس از آن استان خراسان رضوی، میزبان قصه‌گویان برگزیده از استان‌های هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد خواهد بود. ۲۸ تا ۳۰ آبان قصه‌گویان برگزیده منطقه 4 در این استان قصه‌های‌شان را برای داوران روایت می‌کنند.

استان لرستان نیز به‌عنوان آخرین میزبان این رقابت‌ها در منطقه دو کشوری در تاریخ ۴ و ۳ آذر پذیرای برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی خواهد بود. قصه‌گویان ایلام، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان و قم در این منطقه حضور پیدا خواهند کرد.

در مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی برگزیدگان استانی بخش زنان و مردان بالای ۱۸ سال با یکدیگر رقابت می‌کنند تا به انتخاب داوران، شرکت‌کنندگان در مرحله ملی و بین‌المللی این رویداد معرفی شوند.

بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۶ تا ۳۰ آذر سال ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۳۰۲۷
http://www.ibna.ir/vdcj8te8auqeoyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما