رمان سوار بر امواج ناشناخته نوشته تیم پاورز با ترجمه الهام میرمحمدی از سوی انتشارات علمی منتشر شد.
رمانی که منبع الهام «دزدان دریایی کارائیب» شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی، تیم پاورز، نویسنده آمریکایی است که در ژانرهای فانتری و علمی-تخیلی رمان های متعددی نوشته است. او تا به حال توانسته سه بار برنده جایزه جهانی داستان های فانتزی شود. جایزه ای که هر سال از سوی دنیای فانتزی کنوانسیون به بهترین داستان فانتزی منتشر شده به زبان انگلیسی اهدا می شود. او همچنین دوبار جایزه یادبود فیلیپ.کی دیک را از آن خود کرده است.

تیم پاورز در سال 1952 در نیویورک به دنیا آمده است و فارغ التحصیل رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه ایالتی کالیفرنیاست. در رمان های تیم پاورز معمولا رویدادهای واقعی مستند و تاریخی به نمایش زوایای دیگری از شخصیت های معروف می پردازند. به این صورت که عوامل فراطبیعی و مخفی اعمال شخصیت ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

رمان «سوار بر امواج ناشناخته» در سال 1987 نوشته شد. در فرآیند نوشتن این کتاب او تحقیقات و مطالعات بسیاری در زمینه تاریخچه سحر و جادو و همینطور زندگی دزدان دریایی انجام داد. تیم پاورز در مصاحبه های خود گفته است پیش از نوشتن این رمان چیزی حدود پانزده کتاب در مورد دزدان دریایی که در سال 1817 در کارائیب به سر می بردند خوانده است. برخی از کاراکترهای این رمان شخصیت های واقعی هستند که در آن سال ها در کارائیب زندگی می کردند. شخصیت ها و داستان فیلم سینمایی «دزدان دریایی کارائیب» از این رمان الهام گرفته شده است. 

در قسمتی از این رمان آمده است: «شندی نگاهش را به اطراف دوخت. چشمان پرآبش از دود مشعل می سوخت و تنها آنقدر توانست آنها را باز کند که به دنبال هیولایی که به آ«ها نزدیک می شود بگردد. در ابتدا خیالش راحت شد که صدای زمزمه از سوراخ خای آویزان و قارچ مانند داخل آب که شاخه شاخه بودند و در قسمت های اسفنجی کنار رودخانه ضخیم تر می شدند صادر می شود. تلاش کرد تا برای این پدیده توضیحی بیابد... اما وقتی قایق ها در مرداب به جلو هل داده شدند در قسمتی که توپ های قارچی بیشتر و بزرگتر بودند متوجه برآمدگی ها و فرورفتگی هایی شبیه چشم و بینی شد که بر روی لبه های آویزان این سوراخ های قارچی بودند...»

رمان «سوار بر امواج ناشناخته» نوشته تیم پاورز با ترجمه الهام میرمحمدی از سوی انتشارات علمی با قیمت 65هزارتومان و در 352 صفحه منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۲۸۲۹۵۴
http://www.ibna.ir/vdchminik23n6wd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما