کتاب جنگل‌های مانگرو امسال در لیست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ قرار گرفت.
​جنگل‌های مانگرو به فهرست کلاغ سفید 2019 راه یافت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ کتابخانه بین‌المللی مونیخ همه‌ساله از میان هزاران عنوان کتاب به زبان‌های مختلف، با کمک کارشناسان و پس از ساعت‌ها کار و بررسی و رایزنی تعدادی را برای معرفی در فهرست کلاغ سفید برمی‌گزیند. هدف از انتشار فهرست کلاغ سفید کمک به ارتقای کیفیت کتاب‌های کودکان در کشورها و زبان‌های مختلف و معرفی مصادیق این نوع از ادبیات به جامعه جهانی است. 

معیارهای انتخاب «جنگل‌های مانگرو» برای ورود به این فهرست، استفاده از تصاویر منحصر به‌فرد و باکیفیت بالا از گونه‌های جانوری و گیاهی جنگل‌های حرا، زیبایی، جذابیت، سادگی، تخصصی و دقیق بودن اطلاعات، و آموزنده بودن این کتاب غیرداستانی اعلام شده است.

براساس خبر روابط ‌‌عمومی کتاب‌های نردبان (واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران)، کتاب جنگل‌های مانگرو (حرا)، اولین کتاب از مجموعه «زیست ایران»، تصاویری منحصر به فرد از گونه‌‌های زیستی این منطقه دارد و امکان آشنایی کودکان و نوجوانان را با این بخش از محیط زیست ایران فراهم کرده است. موضوعاتی چون پوشش گیاهی و جانوری، فواید این اکوسیستم، و خطراتی که جنگل‌های مانگرو با آن مواجه‌اند، در این کتاب آمده است. اینکه زندگی مردم ساکن در مناطق ساحلیِ جنوب چگونه به موجودیت جنگل‌های حرا وابسته است و متقابلا، این جنگل‌ها چگونه از زندگی مردم تأثیر می‌پذیرند، از دیگر مواردی است که کتاب به آن می‌پردازد.

گفتنی است جنگل‌های مانگرو اولین کتاب علمی راه یافته به لیست کلاغ سفید از ایران است. این کتاب توسط اردوان زرندیان تالیف شده و هادی انصاری عکس‌های آن را ثبت کرده است.
کد مطلب : ۲۸۲۹۰۲
http://www.ibna.ir/vdcawunuu49nao1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما