کتاب «پرنده، پسرک، قطار» اثر احمدرضا احمدی برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.
کتاب «پرنده، پسرک، قطار» احمدرضا احمدی به چاپ سوم رسید
به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، کتاب «پرنده، پسرک، قطار» اثر احمدرضا احمدی، داستانی مفهومی دارد و با تصویرگری راشین خیریه برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ وارد بازار کتاب کودک شده است.

داستان این کتاب جست‌وجوی پسر کوچکی است که پرنده‌ خود را در قطار گم می‌کند و روزها در پی یافتن گم ‌شده‌اش می‌گردد و جست‌وجوی خود را به شیوه‌های مختلف ادامه می‌دهد تا آن‌که ناامیدی بر او چیره می‌شود، با این حال او همچنان در تقلای یافتن گمشده‌اش است.

در بخشی از داستان «پرنده، پسرک، قطار» می‌خوانیم: «پسرک روزی به خانه‌ی پیرزنی رفت که اتاق‌هایش از پرنده پر بود؛ پر از بلبل، قناری، کبک، مرغ عشق. پیرزن گفت: ناامید نباش. شاید روزی پرنده‌ تو هم به خانه‌ من بیاید.»

احمدرضا احمدی در این داستان نیز همچون دیگر آثار خود از نمادها و نشانه‌ها استفاده کرده تا داستان تخیلی‌اش بازتاب دهنده مفاهیم بنیادین برای مخاطب باشد.

سومین نوبت چاپ این کتاب در ۳۲ صفحه رنگی برای گروه سنی ۱۱سال و بالاتر با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت۹هزار تومان منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این اثر را از فروشگاه‌های عرضه‌ محصولات فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و شهر کتاب‌ها خریداری کنند.

گفتنی است کتاب «پرنده، پسرک، قطار» پیش از این به زبان انگلیسی ترجمه شده و در سال ۲۰۱۷ به پنجاه و چهارمین نمایشگاه تصویرگری بلونیا نیز راه یافته است.
کد مطلب : ۲۸۲۸۴۱
http://www.ibna.ir/vdcc0iqis2bq448.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما