نماینده وزارت خارجه آلمان و معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت:

قول مساعد وزارت خارجه آلمان برای حل مشکل روادید ناشران ایرانی در فرانکفورت

نماینده وزارت خارجه آلمان و معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور در غرفه ملی ایران ، برای حل مشکل روادید ناشران ایرانی در فرانکفورت قول مساعد دادند.
قول مساعد وزارت خارجه آلمان برای حل مشکل روادید ناشران ایرانی در فرانکفورت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، توبیاس ووس(معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت) و ینس شورینگ(مسئول سیاست رسانه ای و فرهنگی وزارت خارجه آلمان) به اتفاق درغرفه ملی ایران حضور پیدا کردند و برای حل مشکل صدور روادید ناشران در سال های بعد قول همکاری جدی دادند.

قادر آشنا ضمن تاکید بر این که موضوع روادید ناشران باید حل شود گفت : نمایشگاه کتاب فرانکفورت و نمایشگاه کتاب تهران از نمایشگاه‌های معتبر جهان هستند. ما باید فرصت استفاده از این ظرفیت‌‌ها را برای ناشران دو کشور فراهم کنیم.

وی در پاسخ به نماینده وزارت امور خارجه آلمان که در این خصوص عنوان کرده بود این کار ، مشکل است گفت : ما این اراده را از مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت می خواهیم و اگرشما و وزارت خارجه آلمان عزم جدی داشته باشید این مشکل حل شدنی است.

به دنبال این ملاقات هم نماینده وزارت امور خارجه آلمان قول مساعد داد و از حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ابراز رضایت کرد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی هایی که انجام می شود ناشران برای سال آینده مشکلی نداشته باشند.

ابن روزها هفتاد و یکمین دوره برگزاری نمایشگاه کتاب در حال برگزاری است. ناشران ایرانی در قالب غرفه ای به نام غرفه ملی حضور دارند و بیش از هزار عنوان کتاب عرضه کرده اند.
کد مطلب : ۲۸۲۲۲۳
http://www.ibna.ir/vdcgxx9xwak97x4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما