انتشارات نشر شاهد در هفتادو‌یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با 23 عنوان کتاب حضور دارد.
حضور نشر شاهد با 23 عنوان کتاب در نمايشگاه كتاب فرانكفورت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات بنياد شهيد، رحیم نریمانی، مديركل اسناد و انتشارات بنياد شهيد، ضمن اعلام اين خبر افزود: ژانر ایثار و ادبیات حوزه ایثار و مقاومت در عرصه بین‌المللی جنبه مشترک و در بین افکار عمومی جهانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و جزو هویت ملی و تاریخ کشورها محسوب می‌شود و برای توسعه فرهنگی به عنوان شاخص پیشران عمل نموده و همبستگی ،انسجام و همدلی را تقویت می‌کند.

وی به زیست بوم جهانی و تهیه، تشریک و تداوم جریان اطلاعات و ارتباطات در دنیا اشاره و ادامه داد: دیپلماسی ایثار در بنیاد شهید و امور ایثارگران و تبیین مفاهیم آن جز اولویت‌ها اعلام شده است. برای رسیدن به این هدف بایستی محصولات ادبی و فرهنگی با الهام از تجربیات جهانی تولید شود.

نریمانی هدف از شركت در اين نمايشگاه را ارتباط با ناشران كشورهای خارجی و آشنايی مخاطبان ساير كشورها با کتاب‌های نشر شاهد عنوان كرد و گفت: كتاب‌های نشر شاهد در این دوره از نمایشگاه فرانکفورت شامل منتخبی از بهترین آثار ترجمه‌ای نشر شاهد در سال‌های اخیر است.

وی در ادامه بر ضرورت اهتمام به ترجمه آثار حوزه ايثار و شهادت تاكيد و اظهاركرد: تاكنون 70 عنوان از كتاب‌های نشر شاهد به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

مديركل اسناد و انتشارات بنياد شهيد و امور ايثارگران در پايان با بيان اينكه نمايشگاه كتاب فرانكفورت يكی از معتبرترين نمايشگاه‌های بين‌المللی كتاب است، يادآوری كرد: نشر شاهد در غرفه ملی ایران در کنار 20  ناشر  مطرح کشور در هفتادویکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضوری فعال دارد.
کد مطلب : ۲۸۲۱۸۷
http://www.ibna.ir/vdcfc0d0ew6dcya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما