در نشست هم‌اندیشی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب عنوان شد:

گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه کتاب دارند

نشست هم‌اندیشی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و سومین دوره جشنواره استانی در بهاباد استان یزد برگزار شد.
گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه کتاب دارند
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران، نشست هم‌اندیشی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور و سومین دوره جشنواره استانی در بهاباد استان یزد با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئولین شهرستان بهاباد برگزار شد.
 
سیدخلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع افرادی که سهم زیادی در توسعه کتابخوانی به ویژه در بین کودکان و نوجوانان دارند، گفت: جامعه ای که براساس دانایی محوری جلو برود می‌تواند به مباحث دینی، اخلاقی، سلامت و آموزش خود بپردازد.
 
وی در ادامه گفت: ما در جامعه نیاز به مروجین کتاب و کتابخوانی داریم و گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه آن دارند.
 
حوتی نژاد افزود: هر مدرسه باید یک پایگاه دانایی باشد و تمام تمرکزشان را باید بر روی کتاب بگذارند.

حمایت‌های دهیاری‌ها، شوراها و دیگر نهادهای مربوطه
در ادامه محمد هوشمندبهابادی، معاون فرماندار بهاباد گفت: با حمایت‌های دهیاری‌ها، شوراها و دیگر نهادهای مربوطه این ظرفیت وجود دارد که کارهای فرهنگی مناسب در روستاهای شهرستان مخصوصاً در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی صورت گیرد.
 
در ادامه اسماعیل زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب گفت: انتظار ما این است که به کتابخانه به عنوان یک نهاد اجتماعی نگریسته شود و از این طریق بتوانیم نسبت به ریل‌گذاری فرهنگی در روستاها اقدام کنیم.
 
در پایان این جلسه نمایندگان روستا ها نیز به تبادل نظر و اعلام نظرات خود پرداختند.
کد مطلب : ۲۸۱۶۸۹
http://www.ibna.ir/vdcbw8b59rhbw0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما