آیین اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی اربعین و افتتاحیه ششمین دور به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ۹ مهرماه برگزار خواهد شد. سفرنامه نویسی یکی از بخش‌های این جایزه است.
آیین اختتامیه پنجمین دوره جایزه جهانی اربعین ۹ مهر برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، جایزۀ جهانی اربعین؛ برنامه‌­ای فرهنگی در مقیاس بین ­المللی­ است که به ابتکار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با هدف اشاعۀ فرهنگ عاشورایی و نمایش جلوه‌­های دلدادگی به حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) به عنوان بی ­بدیل‌­ترین جلوۀ مقاومت و آرمان خواهی، برگزار می‌­شود.

این جایزه تاکنون در پنج  دوره بارويكرد بين المللی و مشاركت نهادهای فعال در حوزه اربعين برگزار شده و اینک در آستانۀ برگزاری آیین اختتامیۀ پنجمین دورۀ این رویداد فرهنگی، آثار شرکت­ کنندگانی از 20 کشور؛ مورد بررسی قرار گرفته و از برگزیدگان بخش­‌های سه گانۀ آن، تجلیل به عمل خواهد آمد.

آیین­ اختتامیۀ پنجمین دورۀ این جایزۀ بین ­المللی و افتتاحیۀ ششمین دوره، به صورت همزمان، سه­ شنبه نهم مهرماه 1398 ساعت 9 صبح در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با حضور مسئولان نهادهای مختلف، سفرای کشورهای شرکت کننده و دانشجویان و طلاب خارجی شاغل به تحصیل در ایران برگزار می‌­شود. در این رویداد همچون ادوار گذشته، به شرکت کنندگانی که آثارشان بنابر انتخاب هیئت داوران به جمع آثار منتخب در سه بخش عکس، فیلم و سفرنامه راه یافته­‌اند، لوح سپاس و هدیۀ تقدیم خواهد شد.

برگزاری نمایشگاهی از آثار منتخب این دوره و ادوار گذشته، از برنامه‌­های جنبی آیین اختتامیه پنجمین جایزه جهانی اربعین خواهد بود.
کد مطلب : ۲۸۱۱۶۰
http://www.ibna.ir/vdcfvyd0xw6dcya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما