سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب سوریه 31 شهریورماه به کار خود پایان داد. محمد الا احمد، وزیر فرهنگ سوریه در مراسمی از غرفه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان غرفه برتر با اهداء لوح و تندیس تقدیر کرد.
پایان نمایشگاه کتاب سوریه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب سوریه از 21 شهریور فعالیت خود را آغاز کرد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در غرفه‌ای با مساحت 18 مترمربع و با نمایش 350 عنوان کتاب در حوزه‌های ادبیات دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، دین، ادبیات معاصر، کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، هنر، آموزش زبان فارسی و کتاب‌های ادبی برگزیده جوایز سال گذشته در این دوره از نمایشگاه حضور داشت.

روز گذشته (31 شهرویورماه) در مراسمی با حضور محمد الا احمد، وزیر فرهنگ سوریه از غرفه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان غرفه برتر با اهداء لوح و تندیس تقدیر شد.

برگزاری مراسم شب‌شعری با عنوان «سلام بر مقاومت» با حضور شاعران ایران، یمن، لبنان، فلسطین و سوریه، بازدید رییس نمایشگاه کتاب سوریه از غرفه ایران و دیدار با ایشان، نشست با رییس و معاون اتحادیه ناشران سوریه، رونمایی از دو کتاب با عنوان‌های «باشان»، نوشته حسین الرفاعی و اورکلیدون تألیف فلک حصریه با حضور دو نویسنده کتاب بخشی از برنامه‌هایی بود که ایران در این نمایشگاه برگزار کرد.

برگزاری مراسم روز ایران با حضور علاقه‌مندان به زبان فارسی و ایرانیان مقیم سوریه، برگزاری کلاس آموزش زبان فارسی در محل غرفه ایران، توافق آژانس ادبی تماس با رییس سازمان انتشارات وزارت فرهنگ سوریه جهت ترجمه و چاپ آثار نویسندگان دو کشور، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور، دعوت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه برای حضور در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران، دیگر برنامه‌هایی بود که در این نمایشگاه انجام شد. 

معرفی طرح «گرنت» به‌منظور تسهیل در امر فروش کتاب‌های ایرانی، عرضه بروشور «نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران» به زبان انگلیسی، مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع‌رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی ازجمله فعالیت‌های غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه بود.

فعالیت‌های غرفه ایران با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق، موسسه انوار و مجمع ناشران دفاع مقدس دنبال شد.
کد مطلب : ۲۸۱۱۱۷
http://www.ibna.ir/vdchzzniq23n6zd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما