کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نخستین فراخوان نگارش داستان کوتاه «بفرمایید روضه» منتشر شد

1 مهر 1398 ساعت 10:47

مسابقه داستان‌نویسی بفرمایید روضه با هدف زنده نگاه‌داشتن سنت پسندیده روضه‌های خانگی به همت فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مدیریت روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 6 و فرهنگسرای سرو، همزمان با ماه محرم و صفر و ایام سوگواری سالار شهیدان، فرهنگ‌سرای سرو با مشارکت «کانون ادبیات داستانی سرو»، اقدام به برگزاری سوگواره ادبی «بفرمایید روضه» کرده است.

در این سوگواره ادبی که با هدف زنده ‌نگاه‌ داشتن سنت پسندیده اسلامی روضه‌های خانگی برگزار می‌شود، تلاش می‌شود با تولید محصول ارزشمندی که به هنر داستان‌نویسی، به‌عنوان مادر تمام هنرهای نمایشی آراسته است، بتواند برای برنامه‌سازان و مجریان امر نیز محتوایی ارزشمند تولید کند. بر همین اساس، نخستین فراخوان نگارش داستان کوتاه منتشر می‌شود.

براساس این گزارش، نحوه دریافت فکر اولیه برای نگارش آثار، از نشانه‌های بیرونی موجود در واقعه عاشورا و ماه محرم حاصل می‌شود که باعث ایجاد جوشش احساس درونی هنرمندان داستان‌نویس می‌شود. به عبارت بهتر، متولیان این جهاد فرهنگی برآنند تا دستاورد سوگواره ادبی منبع کاملی از آموزه‌های شخصیت‌های عاشورایی و درون‌مایۀ کلام و رفتار آنان باشد تا گام دیگری در جهت بروز هم‌زمان اشک و بینش در عزاداران خالص حسینی برداشته شود. امید است با توسل به حضرت اباعبدلله‌الحسین علیه‌السلام و عنایت ائمه اطهار، این کتاب ارزشمند زمینۀ شناخت و درک عمیق‌تری از نهضت عاشورا و مکتب محرم را فراهم کند.
محورهای سوگواره شامل موار زیر است؛

هم‌چنین، نحوه شرکت در سوگواره و قوانین آن به شرح ذیل اعلام می‌شود: گاه‌شمار جشنواره برای شرکت علاقه‌مندان در آن به این صورت است که آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار ۲۷مهرماه و اطلاع‌رسانی آثار راه‌یافته نیمۀ نخست آبان‌ماه می‌باشد. هم‌چنین اعلام نتایج داوری و معرفی آثار برتر جهت چاپ در کتاب مجزای سوگواره در نیمه نخست آذرماه است. در نهایت، چاپ آثار برگزیده، رونمایی از مجموعه‌ داستان منتشر شده و تقدیر از نفرات برتر در ایام دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

گفتنی است علاقه‌مندان جهت شرکت در این سوگواره از طریق سایت فرهنگ‌سرا  به آدرس ذیل می‌توانند اقدام نمایند:
https://sarv.farhangsara.ir/
f.sarv6@gmail.com
آدرس پستی دبیرخانه: تهران، خیابان ولی‌عصر، بالاتر از پارک ساعی، کوی ساعی دوم، فرهنگ‌سرای سرو، کدپستی 1511913811 - تلفن۸۸۸۸۱۸۷۹
 
 


کد مطلب: 281098

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/281098/نخستین-فراخوان-نگارش-داستان-کوتاه-بفرمایید-روضه-منتشر

ایبنا
  http://www.ibna.ir