مستند «چشمه خورشید» با روایتی از زندگی محمدجعفر یاحقی، پژوهشگر و نویسنده ایرانی، استاد زبان و ادبیات فارسی 31 شهریور ماه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
پرتره محمدجعفر یاحقی در شبکه چهار
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، مستند «چشمه خورشید» عنوان قسمت جدید از مجموعه «حکایت دل» است که به معرفی محمدجعفر یاحقی می‌پردازد.

در این مستند که یکشنبه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود در ابتدا شاگردان محمدجعفر یاحقی در ستایش این استاد برجسته سخن می‌گویند و در ادامه تیم تولید «حکایت دل» با یاحقی همسفر می‌شوند و به زادگاه‌هشان در تون تا دانشگاه فردوسی مشهد برای معرفی این استاد برجسته سفر می‌کنند.

محمدجعفر یاحقی (زاده ۱۳۲۶ در فردوس) پژوهشگر و نویسنده ایرانی، استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد، عضو پیوسته شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان در دانشگاه فردوسی مشهد است.

«حکایت دل» به تهیه‌کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب ۲۰ قسمت مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، یکشنبه‌ها  ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

این مجموعه برای اولین بار از شبکه چهار سیما به روی آنتن می‌رود و روز دوشنبه ساعت 19:30 از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.
کد مطلب : ۲۸۱۰۶۸
http://www.ibna.ir/vdccesqi42bq4x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما