«شب نقشه» به کوشش نشریه بخارا در موزه نقشه برگزار می‌شود.
نشریه بخارا شبی برای نقشه برگزار می‌کند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «شب نقشه» در ساعت سه بعد از ظهر یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ در محل موزه نقشه با سخنرانی سید محمد بهشتی، غلامرضا سحاب، احمد محیط طباطبایی و فخار تهرانی برگزار می‌شود.

موزه نقشه تهران حاوی مجموعه‌ای بی‌نظیر از نقشه‌های قدیمی و اصیل شهر تهران به انضمام مستندات قدیمی و کتب مرتبط تا جدیدترین عکس‌های ماهواره‌ای است.

این موزه و یا به عبارتی گنجینه در دو طبقه با زیربنایی حدود ۸۰۰ متر مربع در ساختمان مرکز اطلاعات جغرافیایی شهر تهران (TGIS) در سال ۱۳۷۹ با حضور آقایان پرفسور محمدحسن گنجی، مهندس پورکمال، مهندس عباس سحاب و افراد صاحب‌نام و صاحب‌نظر دیگر در این زمینه آغاز به کار کرد.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان متولی اصلی احیای مجدد این گنجینه از سال ۹۰ است.

نقشه در پژوهش‌های جغرافیایی هم منبع اطلاعات، هم ابزار مشاهده و هم وسیله ثبت مشاهدات است، هم وسیله تجزیه و تحلیل و بالاخره نقشه قسمتی از زبان فنی جغرافیاست که آن را نشان ویژه جغرافیا نامیده‌اند.

اهمیت نقشه از دیدگاه تحقیقات و پژوهش‌های علمی و فنی، در همه نهادهای کشوری و همچنین در مورد مسائل و مشکلات عمرانی و بازرگانی و اقتصادی در خور توجه است و از این رو همه ساله صدها نقشه در مقیاس‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موزه نقشه انتهای اتوبان امام علی، میدان ارتش به سمت سه راه اقدسیه روبه‌روی مسجد امام جعفر صادق واقع شده است.
کد مطلب : ۲۸۱۰۱۹
http://www.ibna.ir/vdcizzar3t1avu2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما