کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر خبرداد:

ارائه برنامه ۲۰۶ شهر برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

13 شهريور 1398 ساعت 11:29

برنامه ۲۰۶ شهر برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارائه و مهلت ارسال فرم اولیه شرکت شهرهای متقاضی تا ۲۵ شهریورماه تمدید شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه ترویج کتابخوانی، ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی و دبیراجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر گفت: ۲۰۶شهر کشور برنامه‌های خود را برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال کرده‌اند.

وی ادامه داد: حوزه‌های موضوعی هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی و سنتی، ادبیات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و مدولباس «بیشترین» و سینما، چاپ و بسته‌بندی، رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای «کمترین» درخواست را به خود اختصاص داده‌اند.

دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر تصریح کرد: با توجه به استقبال شهرهای مختلف کشور و درخواست مدیران شهرها تمدید مهلت ارسال فرم‌ها به دبیرخانه بنا به مصوبه شورای برنامه‌ریزی تا ۲۵ شهریورماه تمدید شده‌است و انتظار می‌رود مشارکت شهرها افزایش داشته باشد.

حیدری هدف از اجرای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را، کمک به برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار، مشارکتی و مبتنی بر رویکرد آمایشی در شهرها و مناطق فرهنگی ایران خواند و افزود: کشف، جذب و پرورش فعالیت‌ها و حمایت از پیشنهادهای نو، خلاقانه، اثربخش و پایدار بومی، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح محلی و بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی ـ اسلامی، تمرکززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت‌های مردمی در فرهنگ، تبادل تجربه‌ها و دانش بومی در میان شهرهای مختلف ایران، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کمک به بهبود کسب‌وکارهای فرهنگی هنری و صنایع خلاق از دیگر اهداف این شبکه است.

وی بیان کرد: در مرحله دوم، پس از ثبت درخواست اولیه از کارشناسان، فعالان، مدیران به نمایندگی از هر شهر دعوت خواهد شد که برای شرکت در دوره‌های کارگاهی تخصصی و بحث و تبادل نظر پیرامون اصول و شیوه‌های توسعه رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری شرکت کنند.

دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر یادآور شد: در مرحله سوم، پس از بازگشت نیروهای آموزش دیده، هر شهر، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای توسعه رشته اعلام شده، تدوین و به دبیرخانه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال می‌کنند و هیات داوران شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران، براساس شاخص‌های از پیش تعیین شده، از میان پرونده‌های رسیده، شبکه‌های شهرهای خلاق هر حوزه موضوعی را شناسایی و طی مراسمی معرفی می‌کند.
 
حیدری ادامه داد: شهری که به عنوان شهر خلاق در یک حوزه موضوعی معرفی شود، علاوه بر عنوانی که دریافت می‌کند، محور فعالیت‌های فرهنگی و هنری عمده ملی قرارخواهدگرفت و برای تصدی دوباره این عنوان باید برنامه‌های تازه‌ای را برای شرکت در رقابت‌های جدید ارائه دهد.


کد مطلب: 280421

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/280421/ارائه-برنامه-۲۰۶-شهر-پیوستن-شبکه-شهرهای-خلاق-فرهنگ-هنر

ایبنا
  http://www.ibna.ir