شفاف‌سازی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت:

موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر برابر قانون عمل کرده است

موسسه فرهنگی و هنری کارآفرینان فرهنگ و هنر برداشت غیرقانونی از سهم بررسان کتاب نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.
موسسه کارآفرینان فرهنگ و هنر برابر قانون عمل کرده است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت و در گفت‌و‌گو با خبرنگار روزنامه جهان اقتصاد ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این موسسه سال‌ها است که به‌عنوان موسسه معین مورد اعتماد برابر قرارداد قانونی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارد.

سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره واریز مبلغ ٤میلیارد تومان به حساب موسسه‌ای برای بررسی و تطبیق ١٣ میلیون صفحه کتاب با ضوابط نشر، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه بررسی کتاب را دارد که این وظیفه را شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتخانه تفویض کرده است و در دولت‌های مختلف و طی چند دهه گذشته این کار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کتاب‌هایی که قرار است منتشر و به بازار کتاب عرضه شود پیش از اخذ مجوز براساس قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط بررس‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، توضیح داد: سال گذشته هم ١٠٠ هزار عنوان کتاب چاپ شده که ٧٠ هزار عنوان آن چاپ اولی بود و نیاز به بررسی داشت. طبیعی است این میزان کتاب نیاز به تعداد زیادی بررسی‌کننده دارد و باید مبلغی به‌عنوان دستمزد به آن‌ها اختصاص پیدا کند.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بررس‌های کتاب را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می‌کند، گفت: موسسه‌ای که واسطه مالی قرارداد است برداشتی از سهم بررسان نداشته و برابر قرارداد عمل کرده است.

منبع؛ جهان اقتصاد
کد مطلب : ۲۸۰۳۹۷
http://www.ibna.ir/vdcgyz9xuak97w4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما