جشنواره «رویای کهکشانی من» که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده، فرصتی است برای علاقمندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند.
«رویای کهکشانی من» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انجمن نجوم آیاز تبریز در نظر دارد به مناسبت هفته جهانی فضا چهارمین جشنواره کشوری «رویای کهکشانی من» را برگزار کند. این جشنواره شامل چهار برنامه است.
 
این جشنواره که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده، فرصتی است برای علاقه‌مندان به نقاشی و نویسندگی تا استعداد خود را در حوزه «نجوم و فضا» بیازمایند. این جشنواره با هدف ترویج دانش نجوم و فضا، آشنایی مردم با اهمیت این دو دانش، نقش یافته‌های این حوزه‌ها در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب و تاثیر ادبیات و هنر در پرورش تخیل و پیشرفت جوامع بشری برگزار می‌شود.
 
جشنواره «رویای کهکشانی من » تلاشی برای بیدار کردن رویاهای نوجوانان و جوانان ایران در قالب داستان علمی تخیلی و نقاشی با هدف دستیابی به قله‌های رفیع دانش نجوم و فضا است. بخش رقابت این جشنواره برای سنجش توانایی خلق آثار هنری یا داستانی برگزار نمی‌شود. هدف  این رقابت آشنا کردن کودکان و نوجوانان با دانش نجوم و فضا است. به امید اینکه از میان شرکت‌کنندگان افرادی پرورش یابند که بتوانند موجب پیشرفت بیش از پیش دانش نجوم و صنعت فضایی در ایران شوند.
 
بخش‌های مختلف جشنواره چهارم
با تصویب شورای مرکزی آیاز و تصمیم دبیرخانه، جشنواره کشوری رویای کهکشانی من به صورت مجموعه‌ای از رویدادها اجرا خواهد شد.
 
به تقاضای علاقمندان و با تصمیم دبیرخانه رویای کهکشانی من، دو کارگاه داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در شهرهای تبریز و تهران برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها با هدف افزایش توانمندی علاقمندان به داستان‌نویسی اجرا می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۷۹۶۲۹
http://www.ibna.ir/vdccioqio2bqme8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما