دومین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان توسط دفتر تخصصی تئاتر و تالار هنر و اداره توسعه فرهنگ شهروندی اصفهان برگزار می‌شود.
جرئیات مسابقه نمایشنامه‌نویسی «بادکنک طلایی» در اصفهان اعلام شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، احمد رضایی گفت: نویسندگان می‌توانند آثار خود را در یک یا چند بخش ویژه خردسال 3 تا 6 سال، کودک 7 تا 9 سال، کودک 10 تا 12 سال و نوجوان 13 تا 15 سال به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری این مسابقه در دو موضوع آزاد و شهروندی گفت: بخش آزاد شامل کلیه مفاهیم و موضوعات بر اساس آموزه‌های فرهنگی، اجتماعی، دینی و تربیتی است که می‌تواند موجب رشد و تعالی کودکان و نوجوانان شود.

رضایی، حمل و نقل عمومی‌ و پاک، پسماند و بازیافت، پارک‌ها و فضای سبز، آتش‌نشانی و حوادث ایمنی، اخلاق شهروندی و مصرف بهینه انرژی شامل آب و برق را مضامین بخش شهروندی دومین مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان دانست.

وی تصریح کرد: رعایت مقررات در چهارراه‌ها و میادین، خط عابر پیاده و چراغ قرمز، استفاده از حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مترو، تاکسی و BRT و عدم استفاده از خودرو تک سرنشین موضوعاتی است که نمایشنامه‌نویسان می‌توانند در بخش حمل و نقل عمومی‌ و پاک به آن بپردازند. همچنین در بخش مدیریت پسماند و بازیافت، موضوعاتی چون آموزش روش‌های اجتناب و کاهش تولید پسماند از جمله اصلاح الگوی مصرف و تغییر سبک زندگی، جداسازی پسماندهای خطرناک خانگی از جمله اجزای تیز و برنده و قرار دادن آن در جعبه‌های ایمن و تحویل آن به صورت جداگانه به ایستگاه بازیافت، موردنظر است.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: استفاده از گل‌ها و گیاهان مقاوم به خشکی در فضای سبز خانگی موضوع بخش پارک‌ها و فضای سبز مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان است.

وی ادامه داد: نمایشنامه‌نویسان می‌توانند در بخش آتش‌نشانی و حوادث ایمنی به فرهنگ باز کردن مسیر برای نیروهای امدادی، عدم تجمع و فیلم‌برداری با موبایل از حوادث، نصب و استفاده ایمن از وسایل گازسوز برای جلوگیری از خطرات گازگرفتگی بپردازند.

رضایی همدلی و نوع‌دوستی، احترام و ادب‌ورزی و همکاری و روحیه جمعی را موضوعات بخش اخلاق شهروندی و اصلاح الگوی مصرف در استفاده از انرژی‌های خانگی را موضوعات بخش مصرف بهینه انرژی دانست.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان معیار انتخاب آثار را کیفیت ساختاری و محتوایی آنها دانست و گفت: تنهاً آثاری مورد داوری قرار می‌گیرند که در هیچ منبعی چاپ نشده، در هیچ جشنواره‌ای شرکت نکرده و در هیچ سطحی اجرا نشده باشد.

وی با بیان اینکه فراخوان مسابقه از فروردین ماه امسال انجام شده است، یادآور شد: 30 آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه است و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نیز بهمن ماه امسال برگزار می‌شود. نویسندگان علاقه‌مند به شرکت در دومین مسابقه نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان با عنوان بادکنک طلایی باید آثار خود را در قالب فایل Word و از طریق پست الکترونیکی honartalar@gmail.com به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.
کد مطلب : ۲۷۹۴۹۴
http://www.ibna.ir/vdccooqi02bqm08.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما