همایش ملی هزاره ابوریحان بیرونی هفتم و هشتم اسفند ۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.
همایش ملی هزاره ابوریحان بیرونی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، همایش ملی هزاره ابوریحان بیرونی به همت دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و شورای عالی انقلاب فرهنگی، با هدف شناسایی، بازخوانی، بازتاب و نقد و بررسی آثار و اندیشه‌های اندیشور فرزانه ایرانی ابوریحان بیرونی، نخبه علوم و فنون، ریاضیات و نجوم، ادبیات، انسان شناسی، حکمت و فلسفه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.
 
شخصیت‌شناسی و اندیشه‌شناسی بیرونی، تاریخ و گاه‌شماری در اندیشه و آثار بیرونی، تاریخ علم، فلسفه و ادیان در اندیشه و آثار بیرونی، جغرافیای ریاضی، طبیعی و انسانی در اندیشه و آثار بیرونی، ملل و نحل در اندیشه و آثار بیرونی، مردم‌شناسی و زبان‌شناسی در اندیشه و آثار بیرونی، طب و گیاه‌شناسی دارویی در اندیشه و آثار بیرونی، بیرونی و دانشمندان متقدم، تعاملات و مناسبات علمی بیرونی با دانشمندان معاصر،  بازتاب آثار و اندیشه‌های بیرونی در آثار دانشمندان پس از وی، کتابشناسی و نسخه‌پژوهی آثار بیرونی، نقد و بررسی ترجمه و شرح آثار بیرونی و نقد و بررسی پژوهش‌های نوین درباره بیرونی محورهای همایش را شامل می‌شود.
 
تاریخ برگزاری همایش هفتم و هشتم اسفند ماه ۱۳۹۸ و آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات یکم مهرماه ۱۳۹۸ است. همچنین آخرین مهلت ارسال اصل مقالات یکم آذرماه ۱۳۹۸ و آخرین مهلت ثبت نام در همایش یکم بهمن‌ماه است.
 
نشانی دبیرخانه نیز تهران، انتهای ستاری شمالی، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی، بلوک ۶ ، طبقه ۷، پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب است.
کد مطلب : ۲۷۹۴۸۴
http://www.ibna.ir/vdcbw9b5arhbzap.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما