برنامه «رویای کاغذی» امشب به معرفی و خوانش بخش‌هایی از کتاب رمان «افغانی کِشی» نوشته «محمدرضا ذوالعلی » می‌پردازد.
خوانش و بررسی رمان «افغانی کِشی» در «رویای کاغذی»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ ؛ برنامه «رویای کاغذی» امشب به معرفی و خوانش بخش‌هایی از  کتاب رمان «افغانی کِشی»  نوشته «محمدرضا ذوالعلی »  می‌پردازد.

 «رویای کاغذی» امشب، 31  تیرماه ، ضمن  خوانش بخش هایی از کتاب  «افغانی کِشی»  نوشته « محمدرضا ذوالعلی »  شنوندگان را با این اثر آشنا می کند.

برنامه رویای کاغذی، برنامه‌ای از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که هر شب ساعت ۲۳:۴۵ به بازخوانی قطعه‌ای از یک کتاب، شامل داستان کوتاه، رمان و شعر از آثار شاخصی که با استقبال مخاطبان روبرو شده اند و پر تیراژ بوده‌اند و به چاپ‌های چندم رسیده‌اند، اختصاص دارد.

کتاب رمان «افغانی کِشی»  نوشته محمدرضا ذوالعلی داستان رسول، مرد جوانی است که زنش بدون هیچ دلیل خاصی مهریه‌اش را به اجرا گذاشته است. او مدتی را در زندان بوده و نهایتاً با فروش خانه پدری و پرداخت مهریه آزاد، در یک تاکسی تلفنی مشغول کار می‌شود. فیروزه دختری افغانی ولی متولد ایران به همراه مادرش، مسافر رسول می‌شوند تا به زاهدان بروند. فیروزه خودش را ایرانی می‌داند و نمی‌خواهد از ایران برود...

«افغانی‌كِشی» ، تلاشی است برای درک زندگی، رنج و عشق افغان‌های نسل دوم و سوم که جز ایران جایی را ندیده‌اند. کسانی که اینجا را وطن خود می‌دانند در حالی که از کوچک‌ترین حقوق شهروندی هم محروم‌اند؛ نزدیک‌ترین ملت و قوم به ایرانی‌ها از لحاظ پیشینه تاریخی که از حدود 150 سال قبل راه سیاسی‌شان را از هم جدا کرده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند پیوندهایشان را قطع کنند.

«رویای کاغذی»  با اجرای راضیه گردکاهد ، تهیه کنندگی الهه بیات و نویسندگی مریم بیانی  برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.
کد مطلب : ۲۷۸۶۲۸
http://www.ibna.ir/vdcauanua49n0i1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما